Nowy numer 48/2020 Archiwum

Planowana pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej przeniesiona do...

Miała się odbyć 9 maja w Zawadzie.

Rok temu na początku maja DSM-ki spotkały się u bł. Karoliny w Zabawie. W diecezjalnej pielgrzymce wzięło udział ponad 2 tys. dziewcząt. Tegoroczna pielgrzymka "maryjek" planowo miała się odbyć 9 maja w Zawadzie, gdzie w tym roku przypada 100. rocznica koronacji tamtejszego obrazu Matki Bożej. Jednak ze względu na ograniczenia spowodowane zagrożeniem pandemią koronawirusa została odwołana, a właściwie przeniesiona.

Jak informuje kadra DSM DT, tegoroczna pielgrzymka odbędzie się online. Przewodniczki wraz z opiekunami zapraszają do duchowego uczestnictwa w Mszy św. pod przewodnictwem bp. Leszka Leszkiewicza w tarnowskiej katedrze 16 maja o godz. 9. Eucharystia będzie transmitowana.

Ponadto diecezjalny opiekun DSM ks. Daniel Świątek wraz z przewodniczkami od kilku tygodni przygotowują filmy z komentarzem do niedzielnej Ewangelii. Zachęcają również do takiej refleksji nad słowem Bożym.

V Niedziela Wielkanocna 2020
Dziewczęca Służba Maryjna Diecezji Tarnowskiej

Z kolei w najbliższą środę o godz. 20.30 kadra zaprasza na diecezjalny DSM-owy Różaniec, który będzie transmitowany na YouTubie Dziewczęcej Służby Maryjnej Diecezji Tarnowskiej.

- Pamiętajcie, DSM-ką jest się zawsze, niezależnie od czasu i miejsca, nie tylko w kościele, ale też w domu. Wykorzystajmy ten czas - zachęcają przewodniczki. - DSM to styl życia - dodają, prosząc kandydatki na przewodniczki o wysłanie zaległych zadań.

Wszystkie informacje znajdziecie tutaj:

Słowo od Kadry Diecezjalnej DSM - 9 maja 2020.
Dziewczęca Służba Maryjna Diecezji Tarnowskiej

Zobaczcie też ubiegłoroczny taniec dla Jezusa:

Diecezjalna pielgrzymka DSM do Zabawy (wspólny taniec)
Gość Tarnowski

O tej pielgrzymce pisaliśmy tutaj:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama