Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pielgrzymka nie może być wirtualna

- Inaczej przestanie być sobą - tłumaczy dyrektor PPT na Jasną Górę ks. Zbigniew Szostak. Jaka więc będzie tegoroczna PPT?

W poniedziałek odbyła się wideokonferencja z udziałem głównego inspektora sanitarnego Jarosława Pinkasa, bp. Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek przy Konferencji Episkopatu Polski, ks. prał. Mariana Janusa, ogólnopolskiego koordynatora pieszych pielgrzymek w Polsce oraz kilku dyrektorów diecezjalnych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Naszą diecezję reprezentowali dyrektor PPT ks. Zbigniew Szostak i ks. Roman Majoch.

- Musimy cierpliwie czekać - mówi ks. Szostak podkreślając, że pielgrzymka nie może być wirtualna. - Bez wyjścia na szlak, przemieszczania się, wędrowania na Jasną Górę, nie ma ona racji bytu. Prawdopodobnie tarnowska pielgrzymka się odbędzie, ale jeszcze nie wiemy do końca, w jakiej formie. Trwają przygotowania rozważań i materiałów pielgrzymkowych - dodaje ks. dyrektor.

W czwartek na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie dyrektorów pielgrzymek z częstochowskim inspektorem sanitarnym. - Będziemy proponowali, żeby każda z grup pielgrzymkowych liczyła 100 osób - mówi ks. Roman Majoch. Czy do tego dojdzie? - Musimy poczekać na rekomendacje władz. W tym czasie prosimy wszystkich o modlitwę, abyśmy mogli bezpiecznie wyjść na kolejną Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską - dodaje ks. Szostak.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama