Nowy numer 4/2021 Archiwum

Chodźcie goście w dom

"Odpocznij rodzinnie i bezpiecznie". Taki tytuł nosi akcja promocyjna organizowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin.

Idea projektu jest taka, by dobrą informacją wesprzeć rodziny, które pragną w serdecznej, religijnej atmosferze spędzić ze sobą trochę czasu, wypocząć na łonie przyrody. Dlatego domy rekolekcyjne w naszej diecezji otwierają swoje podwoje na rodziny, które chciałyby przyjechać na wypoczynek. Taki wypoczynek to także wspólne zamieszkiwanie pod jednym dachem z Jezusem, bo cały czas do dyspozycji są domowe kaplice. Taki wypoczynek, to także obecność kapłana, z którym można porozmawiać, u którego można się wyspowiadać - mówi ks. dr Piotr Cebula, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Chodźcie goście w dom   Plakat projektu promocyjnego. Wydział Małżeństw i Rodzin

Domy rekolekcyjne w naszej diecezji - spełniając kryteria związane z epidemią - mogą już przyjmować gości. Na razie niemożliwe jest przyjmowanie grup. - Wiemy, że np. Domowy Kościół odwołał w tym roku wakacyjne rekolekcje. Jest wiele rodzin, które z takich wspólnotowych wyjazdów korzystały. Jeśli nie są one na dziś możliwe, to sądzimy, że warto rozważyć możliwość rodzinnego wyjazdu - uważa ks. Piotr Cebula. W sprawie szczegółów pobytu należy się kontaktować z poszczególnymi ośrodkami. 

Chodźcie goście w dom   Ośrodek "Arka" w Gródku nad Dunajcem. archiwum Arki

W naszej diecezji chętnie rodziny z dziećmi przyjmą:

Chodźcie goście w dom   Logo czchowskiego "Efezu". FB Efezu

Projekt „Odpocznij rodzinnie i bezpiecznie w domach rekolekcyjnych Diecezji Tarnowskiej” realizowany jest przez Diecezję Tarnowską w ramach działalności Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin i przy współudziale Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

Informacje o domach, kontaktach telefonicznych, warunkach zamieszkania, atrakcjach w okolicy zawarte są w pliku pdf, który zamieszczamy na dole do pobrania.

Załącznik o domach:  Odpocznij rodzinnie i bezpiecznie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama