Nowy numer 4/2021 Archiwum

Przyjaciele dzieci wiersze dla nich piszą

- Animowanie różnych działań kulturalnych jest naszym obowiązkiem, szczególnie w czasie epidemii - mówi Janusz Kowalski, dyrektor Domu Kultury w Tuchowie.

W zorganizowanym przez Dom Kultury w Tuchowie gminnym konkursie recytatorskim dla dzieci wzięło udział aż 61 małych recytatorów, z przedszkoli i szkół podstawowych, miłośników poezji. Werdykt jury poznamy dopiero jutro, ale na profilu w mediach społecznościowych DK w Tuchowie już dziś można obejrzeć przepiękne recytacje nagrane przez rodziców i opiekunów. Za 3 tygodnie w podobny sposób ma się odbyć konkurs piosenki "O koronę jej wysokości Brzanki". 

Konkurs recytatorski Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą przesłuchania kategoria II.
Dom Kultury w Tuchowie

- Organizujemy także papieski konkurs plastyczny, nagrywamy recytowane przez naszych pracowników poezję, prowadzimy zajęcia zdalne online z naszej pracowni plastycznej, nagrywamy zajęcia kreatywne z Jodłówki Tuchowskiej, czytamy i nagrywamy baśnie, niebawem wchodzimy w taki wirtualny spacer po muzeum, który zostanie nagrany. Przygotowujemy także videoopowieści o wszystkich tuchowskich wydawnictwach wydrukowanych po 1990 roku. Jest ich ponad 30. Tyle tez chyba będzie odcinków. Książki są w bibliotekach, są w niektórych domach, ale może nasze prezentacje zachęcą kogoś, do pierwszej bądź ponownej lektury. Oczywiście wszystko robimy własnymi siłami, na miarę możliwości, ale staramy się w różnorodny sposób towarzyszyć cały czas mieszkańcom, którzy ze zrozumiałych względów nie mogą przyjść do nas. W tej sytuacji to my idziemy do ich - mówi Janusz Kowalski, dyrektor Domu Kultury w Tuchowie.

Konkurs recytatorski Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą przesłuchania kategoria I.
Dom Kultury w Tuchowie

W niedzielę pracownicy DK zabiorą zaś wszystkich wirtualnie na dwa spacery ścieżkami papieskimi po Tuchowie. Materiał został już nagrany, a premierę będzie miał w niedzielę. O tym jakie to ścieżki, napiszemy!     

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama