Nowy numer 4/2021 Archiwum

Suma wszystkich kroków

Nietypowy rajd papieski organizuje IV Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa nr 17 w Tarnowie.

Od lat Jan Paweł II patronuje IV LO. Od lat jedną z form uczczenia patrona był rajd pieszy i rowerowy, który w tym roku miałby się odbyć po raz 10., ale z uwagi na epidemię odbyć nie może się w tradycyjnej formie. Dlatego też pojawiła się idea: "1000 km dla Jana Pawła II". 

- Celem rajdu jest jak zawsze odkrywanie, budowanie oraz pogłębianie więzi i bliskości ze św. Janem Pawłem II oraz rodziną, przyjaciółmi ze szkoły i z Bogiem - informuje Jacek Snopkowski, nauczyciel WF, organizator i kierownik pielgrzymki. W tym roku nietypowy rajd odbywa się w 75-lecie IV LO w Tarnowie.

Wszystkich nauczycieli, uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w rajdzie organizatorzy zapraszają, by wybrali dzień i trasę spaceru. - Potem włóż do plecaka wszystkie swoje codzienne sprawy (pracę, naukę, marzenia, radości, problemy oraz kanapkę, baton i wodę do picia). Wyruszając, jak to czynimy w naszej tradycji rajdów, zrób znak krzyża i zmów "Ojcze Nasz", popatrz w Niebo i ruszaj - zachęca Jacek Snopkowski.

Na trasie rajdu jego uczestnicy proszeni są o zrobienie sobie zdjęcia, a także zdjęcia jakiegoś miejsca na trasie, a po powrocie do domu podliczenia kilometrów i wysłania do organizatorów. Z tych krótkich relacji powstanie pamiątkowa księga rajdu "1000 km dla św. Jana Pawła II". 

Może rajdowy patent mościckiej szkoły zechce ktoś jeszcze zaaplikować w swoim środowisku? Zwracamy uwagę że można by relacje wzbogacić np. o zapis GPS trasy z urządzenia mobilnego, może o krótkie świadectwa.

A młodzież z tej szkoły poważnie traktuje patrona. Na 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły powstał film, który prezentuje prace plastyczne, muzyczne, talenty młodzieży, zaprzęgnięte w utrwalanie pamięci o patronie szkoły. - Są one owocem konkursu, który zorganizowaliśmy w szkole wśród uczniów ze szkoły podstawowej, skąd dostaliśmy 23 prace i wśród uczniów liceum, którzy złożyli 24 prace. Z nadesłanych prac, w których uczniowie wykazali się zdolnościami artystycznymi, pomysłowością i wyobraźnią powstała relacja filmowa, która jest wyrazem czci i hołdu złożonemu naszemu Patronowi św. Janowi Pawłowi II - mówi Agata Polek, katechetka, która wraz z par. pw. NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach organizowała konkurs.

IV LO oraz SP 17 w Tarnowie dla Jana Pawła II.
Konkurs JPII

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama