Nowy numer 4/2021 Archiwum

PPT na Jasną Górę. O wszystkim zdecyduje epidemia?

Grupy do 100 osób każda, spanie w namiotach i kontrola zdrowia... Czy tak będzie wyglądała Piesza Pielgrzymka Tarnowska 2020?

W czwartek 14 maja na Jasnej Górze odbyło się spotkanie dyrektorów pieszych pielgrzymek  z bp. Krzysztofem Zadarko, przedstawicielami paulinów i różnych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo sanitarne. Bp Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek KEP, poinformował, że pielgrzymki piesze się odbędą, choć w symbolicznej formie.

Przedstawiciele Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, wybierając się na jasnogórskie spotkanie, zaproponowali, by grupy pątników (w PPT jest ich obecnie 25) liczyły do 100 osób.

Jak ustalił Kuba Maziarz z Radia Kraków, pielgrzymi musieliby się nastawić na noclegi w namiotach oraz na kontrolę stanu zdrowia w czasie pielgrzymki. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

Choć pragnienie wyjścia na pielgrzymi szlak jest bardzo mocne, o tym, jak będzie wyglądało wędrowanie na Jasną Górę, zdecyduje sytuacja epidemiczna. Czy aby na pewno? Ks. Zbigniew Szostak w rozmowie z paulinem o. Mariuszem Tabulskim usłyszał, że w tym trudnym dla pielgrzymowania czasie potrzebna jest modlitwa i podejmowanie pokuty, by wędrowanie mogło dojść do skutku.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama