Nowy numer 4/2021 Archiwum

Grybów. Święty Janie Pawle, dziękujemy!

100 drzew, wspomnienia, pamiątki, wystawa, 138 serc i wieczór uwielbienia - tak grybowscy parafianie świętują 100. rocznicę urodzin papieża Polaka.

Wnętrze grybowskiej bazyliki ozdobiło 138 serc przygotowanych przez dzieci tej parafii z życzeniami dla św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Wiele z nich powstało z wdzięczności za opiekę nad rodzinami, na niektórych z kolei widnieją papieskie cytaty, które można potraktować jak motto swojego życia.

W akcję włączyły się licznie dzieci z parafialnego przedszkola. Obok wdzięcznych serduszek znajduje się także wystawa przypominająca pontyfikat największego z Polaków przygotowana przez parafialny oddział Akcji Katolickiej.

Grybów. Święty Janie Pawle, dziękujemy!   Serduszka dla Jana Pawła II i wystawa przybliżająca jego pontyfikat to inicjatywy parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Grybowie. Podobnie jak publikowane na stronie parafii wspomnienia i fotografie parafian z papieżem Polakiem. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

To grybowska Akcja Katolicka także jest inicjatorem zebranych na stronie grybowskiej parafii wspomnień i zdjęć parafian z Janem Pawłem II. Każde z nich pokazuje, jak ważną postacią jest dla nas wszystkich. Zdjęcia, pamiątki z pielgrzymek często traktowane są jak relikwie. Niektórzy mają w domach cały album z fotografiami z papieskich wizyt i pokaźną kolekcję jego książek. Są też tacy, których kard. Karol Wojtyła bierzmował. Inni bywali u niego w Rzymie. Wszystko można zobaczyć TUTAJ.

Grybów. Święty Janie Pawle, dziękujemy!   Wśród wspomnień jest też pamiątkowe zdjęcie z Janem Pawłem II proboszcza parafii i kustosza grybowskiej bazyliki ks. prał. Ryszarda Soroty z czasów, kiedy był jeszcze wikarym w Muszynie. arch. ks. Ryszarda Soroty

Z kolei ks. Damian Pitwor, wikariusz grybowskiej parafii, zachęcił dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. do posadzenia 100 drzew z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka. - W naszej parafii mamy prawie setkę dzieci komunijnych. Przez cały dzień odbierają przygotowane przez nas drzewka - jodły, świerki i modrzewie, by mogli je posadzić w wybranym przez siebie miejscu, ale takim, by przypominało im o okolicznościach, w jakich zostało zasadzone - wyjaśnia ks. Damian.

Od kilku już lat dzieci pierwszokomunijne z grybowskiej parafii udają się z pielgrzymką dziękczynną do Wadowic. Czy się to uda także w tym roku, jeszcze nie wiadomo. Wiadomo, że pomysłów, by uczcić pamięć o papieżu Polaku było tu więcej, jak m.in. koncert smyczkowy grybowskich dzieci dla św. Jana Pawła II. Niestety, ograniczenia związane z zagrożeniem pandemią przerwały próby i nie doszedł do skutku.

Jeszcze jutro, w dniu 100. rocznicy urodzin papieża Polaka grybowska młodzież i studenci poprowadzą wieczór uwielbienia za dar posługi św. Jana Pawła II, na który złoży się adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Początek o 19.30. Modlitwa będzie transmitowana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama