Nowy numer 23/2020 Archiwum

Papież ze światła przejdź do galerii

Z powodu epidemii klerycy nie pojechali do Rzymu na urodziny św. Jana Pawła II, świętowali za to w Tarnowie. I to jak!

W 2000 roku wspólnota alumnów WSD w Tarnowie po raz pierwszy pielgrzymowała do Rzymu. Podczas pamiętnej pierwszej pielgrzymki przełożeni i klerycy razem z bp. Wiktorem Skworcem spotkali się na Placu św. Piotra z Janem Pawłem II.

Niezapomniana pielgrzymka alumnów do Rzymu w 2000 roku.   Niezapomniana pielgrzymka alumnów do Rzymu w 2000 roku.
Archiwum ks. Piotra Barczyka

Podczas audiencji klerycy usłyszeli słowa, które stały się dla nich papieskim testamentem: „Drodzy alumni, budujcie seminaryjną wspólnotę na fundamencie braterstwa, modlitwy, rozważania słowa Bożego i Eucharystii. Świat was potrzebuje! Nieście Ewangelię do ludzi naszych czasów”.

Żywy napis ze światła.   Żywy napis ze światła.
Archiwum WSD

W 2020 roku miała się odbyć kolejna pielgrzymka kleryków, tym razem z okazji 100. rocznicy urodzin Ojca świętego. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany, ale nie przeszkodziła świętować. Relację z tego wydarzenia przeczytacie TUTAJ.

18 maja cała wspólnota uczciła urodziny św. Jana Pawła II modlitwą w seminaryjnej kaplicy. Wieczorem rozbłysły okna domu alumna, układając się w liczbę 100, zaś klerycy na boisku stworzyli żywy świetlny napis „JP2”. Zobaczcie film:

WSD w Tarnowie w hołdzie Janowi Pawłowi II #100latJP2.
WSD Tarnow
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama