Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowy Sącz. Wspólnota Dzieci JP2

Od 18 maja codziennie w samo południe gromadzi się na transmitowanej przez YouTube modlitwie jedna z najmłodszych wspólnot w diecezji.

Dziękczynno-błagalna modlitwa Dzieci Jana Pawła II to nowa inicjatywa, która zrodziła się w środowisku Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej "Promyczek".

- To jest modlitwa dziękczynna, za pontyfikat Jana Pawła II, ale i błagalna, o opiekę Matki Bożej i św. Jana Pawła II nad dziećmi i uproszenie dzieciom łaski częstej i pobożnie przyjmowanej Komunii św. - mówi ks. Andrzej Mulka, dyrektor wydawnictwa.

Od 18 maja do 26 czerwca na kanale "Dzieci JP2" na YouTube transmitowana jest modlitwa południowa, potem dzieci mogą obejrzeć fragment z nauczania Jana Pawła II i odmówić dziesiątek Różańca, po czym - w maju - śpiewają pieśń ku czci Matki Bożej, a w czerwcu będzie to pieśń ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W transmisjach biorą udział dzieci z "Promyczków dobra". Dzieci z Nowego Sącza, skąd realizowane są transmisje, mogą zgłosić się i po umówieniu wziąć udział w przekazie na żywo.

Dzieci JP2 – transmisja na żywo 20.05.2020 (dzień 3)
Dzieci JP2

Poza tym można budować przez internet wspólnotę modlitwy, wchodząc na YouTube o godz 12. Można również oficjalnie zapisać się do wspólnoty Dzieci JP2. Ta modlitwa będzie trwała do 26 czerwca. 27 czerwca, 41. dnia,  wszyscy odmówią modlitwę różańcową za wspólnotę, za wszystkich, którzy wspierają to dzieło, i za s. Rozalię, elżbietankę, która bardzo pragnęła, by dzieci podjęły 40-dniową modlitwę. 28 czerwca wszystkie te intencje zostaną złożone w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie.

Szczegóły: Wspólnota Dzieci JP2

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama