Nowy numer 23/2020 Archiwum

Nowy Sącz. Będzie różowo!

W pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity rozpoczyna się 22 maja wielki odpust.

Rok temu, 19 maja został ogłoszony dekret biskupa tarnowskiego ustanawiający kościół pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu sanktuarium św. Rity. Było to pierwsze takie sanktuarium w Polsce.

W pierwszą rocznicę tego wydarzenia sądeczanie i pielgrzymi z diecezji będą przeżywać uroczystości odpustowe, które potrwają od 22 do 24 maja. W piątek 22 maja o 18.00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej odbędzie się procesja światła do Ogrodu św. Rity. Z kolei w sobotę 23 maja na Mszy św. o 9.00 zostanie erygowane Bractwo św. Rity.

Główna uroczystość odpustowa została zaplanowana na niedzielę 24 maja. Sumie o 10.30 będzie przewodniczył abp Henryk Nowacki. Eucharystia będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN.  

Nowy Sącz. Będzie różowo!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama