Nowy numer 23/2020 Archiwum

Diecezja tarnowska. Przyszli i obecni diakoni proszą o modlitwę

Pierwsi święcenia przyjmą już jutro w Jodłowej i Łęgu Tarnowskim. Święcenia kapłańskie odbędą się tydzień później w Tarnowie.

Klerycy V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie 23 maja przyjmą święcenia diakonatu. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10, a odbędzie się w dwóch kościołach. W kościele parafialnym w Łęgu Tarnowskim święceń diakonatu udzieli klerykom bp Stanisław Salaterski, z kolei w sanktuarium Dzieciątka Jezus - bp Leszek Leszkiewicz. Obie uroczystości będą transmitowane.

Z kolei obecni diakoni przyjmą święcenia kapłańskie tydzień później - 30 maja w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Święceń udzieli im biskup tarnowski Andrzej Jeż. Ze względu na ograniczenia związane z zagrożeniem pandemią uroczystość także będzie transmitowana.

Przyszli diakoni i przyszli kapłani proszą o modlitwę w ich intencji, o świętość dla nich w służbie Bogu i ludziom. Zapraszają również do duchowego uczestnictwa w Eucharystii połączonej z obrzędem święceń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama