Nowy numer 22/2020 Archiwum

Złoto księdza Stanisława

Dwa dni temu informowaliśmy o przyznaniu Złotych Krzyży Zasługi ks. Józefowi Cieśli i ks. Józefowi Treli. Odznaczenie otrzymał także ks. Stanisław Węgrzyn.

Przyznanych przez prezydenta Andrzeja Dudę odznaczeń gratulowali 22 maja samorządowcy gminy Laskowa, bowiem z inicjatywy tego samorządu, na wniosek wojewody Piotra Ćwika, prezydent Andrzej Duda nadał 20 kwietnia medale 3 księżom z gminy. Pisaliśmy o tym tu: DWAJ KAPŁANI Z GMINY LASKOWA ODZNACZENI.

Poza dwoma wspomnianymi księżmi wyróżniony został także ks. Stanisław Węgrzyn, proboszcz parafii Kamionka Mała.

Ksiądz Stanisław Węgrzyn od 1996 roku jest w Kamionce Małej proboszczem. Od tego też czasu angażuje się w organizację i współorganizuje Młodzieżowy Rajd Turystyczny na cmentarz na Jastrząbce. Pochowano na Cmentarzu nr 357 żołnierzy armii rosyjskiej, austro-węgierskiej i pruskiej, którzy zginęli w okolicy w ciężkich walkach w 1914 roku w czasie operacji łapanowsko-limanowskiej.

- W rajdzie każdego roku bierze udział bardzo wielu młodych ludzi z rejonu Bochni i Limanowej. Rajd jest wielkim wydarzeniem wychowawczym i edukacyjnym. Jest też szkołą miłości ojczyzny, patriotyzmu, a nasz ksiądz Węgrzyn ma wielki udział w tym dziele wychowania, który przez te rajdy się dokonuje - mówi Zofia Bukowiec, sołtys wsi Kamionka Mała, a zarazem wiceprzewodnicząca Rady Gminy Laskowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama