Nowy numer 48/2020 Archiwum

Młodzieżowa Szkoła Animatora: #FormatiON

W czasie pandemii, kiedy trudno o wspólnotowe spotkania, Młodzieżowa Szkoła Animatora uruchomiła internetowe seminaria.

Akcja #FormatiON organizowana przez Młodzieżową Szkole Animatora jest odpowiedzią na brak możliwości fizycznych spotkań w dobie pandemii. Sztab Młodzieżowej Szkoły Animatora oferuje przygotowane przez siebie konspekty formacyjne, jak i webinaria tematyczne z zakresu tematyki takiej, jaką MSA oferuje na szkoleniu - informuje Marlena Miśkowiec, rzecznik MSA.

Jeden webinar już się odbył. Jego gościem była Monika Juśkiewicz, a tematem „Jak budować relacje w czasie pandemii?”. - Przygotowujemy się do drugiego webinaru z serii, który odbędzie się 30 maja o 16:30 na temat „Jak współpracować, a nie zwariować?”. Wspólnie rozpatrzymy relacje między animatorem a księdzem i innymi animatorami. Poruszymy również temat współdziałania ze wszystkimi członkami wspólnoty - wyjaśnia Marlena Miśkowiec.

Wszystkie materiały z akcji, zarówno konspekty, jak i webinaria są dostępne dla wszystkich, którzy chcą z akcji skorzystać. Znajdziemy je na profilu MSA na Facebooku facebook.com/msa.tarnow. Wszelkie informacje o konspektach również są tam zamieszczane, jednak one dodawane są na wirtualny dysk. Znajdziemy tam m.in. materiały o teologii trylogii Tolkiena, o Drodze Światła, konspekty o modlitwie, o Zesłaniu Ducha Świętego. W zasobach dysku można znaleźć również instrukcję z jakich aplikacji, witryn, itp. korzystać przy przeprowadzić spotkanie online.

Od kilku dni możliwe są spotkania formacyjne, ale warto nadal korzystać z narzędzi, które narodziły się w czasie epidemii, szczególnie, że są efektywne, do zastosowania również w czasach, kiedy sytuacja epidemiczna wróci do normy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama