Nowy numer 2/2021 Archiwum

Modlitwa o świętość

Biskup diecezjalny zaprasza wszystkich kapłanów na Mszę św. Krzyżma do kościoła pw. bł. Karoliny w Tarnowie.

W komunikacie, który został wysłany do księży w diecezji, biskup diecezjalny Andrzej Jeż informuje, że w związku ze zniesieniem przez władze państwowe limitów osób uczestniczących w liturgii zaprasza wszystkich chętnych kapłanów do wspólnej modlitwy 4 czerwca, w kościele pw. bł. Karoliny w Tarnowie. Kościół ten jest największą świątynią w diecezji tarnowskiej. 

4 czerwca w kościele zgromadzi się duchowieństwo pod przewodnictwem biskupa na celebracji Mszy św. Krzyżma, która tradycyjnie odbywa się w Wielki Czwartek, ale w tym roku nie odbyła się z powodu ograniczeń związanych z epidemią. Nie należy jednak ona do Triduum Sacrum, więc mogła zostać przeniesiona na inny termin. W czasie tej Mszy św. konsekruje się krzyżmo i błogosławi oleje.

W kościele pw. bł. Karoliny 4 czerwca najpierw o godz. 10 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 10.45 Msza św, po której zgromadzeni odmówią modlitwę "Regina coeli".

"W tym dniu świętujemy w liturgii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana dlatego jest to odpowiedni dzień, aby modlić się w intencji świętości naszego życia kapłańskiego oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych" - pisze biskup Andrzej Jeż do kapłanów.

Jednocześnie zauważa, że wobec niemożności organizacji corocznej pielgrzymki pieszej kapłanów do Tuchowa, przynajmniej w ten kapłani mogą wspólnie dziękować za dar kapłaństwa oraz odnowić przyrzeczenia złożone w dniu święceń.

Modlitwa 4 czerwca będzie transmitowana w internecie, a także przez diecezjalne radio RDN, dlatego w modlitwę tę mogą włączyć się, uczestnicząc duchowo, wszyscy diecezjanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama