Nowy numer 4/2021 Archiwum

WYtrwajcie

Już dziś zaczynają się Trzy Dni Kultury Chrześcijańskiej w gminie Czermin.

Zaczynają się i odbędą się w internecie, ale będą tylko przedsmakiem tego, co wydarzy się, kiedy bez przeszkód będziemy mogli się spotykać.

- Z racji sytuacji, nie chcieliśmy się zatrzymywać, gdyż hasło "WYtrwajcie" podwójnie nas mobilizowało do pracy. Wpadł pomysł na projekt on-line. Miesiące spotkań, realizowanie pomysłów i wspólna integracja, ukształtowały grupę 3DKCh, która dzisiaj łączy wiele młodych głów (i nie tylko) gotowych do ewangelizowania słowem, śpiewem i czynem – mówi Łukasz Kozioł z Grupy św. Józefa w parafii Trzciana, moderator 3DKCh.

WYtrwajcie   Nawet maseczki organizatorzy w[przygotowali z hasłem 3 DKCh. arch. 3 DKCH

Projekt rusza już dziś o godz. 20., kiedy konferencję „Czy kochasz mnie?” wygłosi ks. Dawid Włodarczyk. Po spotkaniu wspólna modlitwa. W sobotę o 10 spotkanie dzieci z siostrami zakonnymi, o 19 spotkanie na temat misji w Afryce z Markiem Zychem, potem spotkanie o 20 z ks. Wojciechem i wspólna modlitwa. W niedzielę zaś o 19 z uczestnikami 3DKCh połączy się Grzegorz Czerwicki, który podzieli się świadectwem. A o godz. 20 transmitowana będzie Msza św. kończąca dni. Transmisje dostępne będą na profilu facebokowym, pod tym linkiem: 3 DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W GMINIE CZERMIN.

WYtrwajcie   Ksiądz Dawid zainauguruje już dziś o godz. 20 Trzecie Dni Kultury Chrześcijańskiej w gminie Czermin. arch. 3 DKCH

- Nie da się ukryć, że z udziału „niemaGOtu” w tegorocznych 3 Dniach Kultury Chrześcijańskiej w gminie Czermin” nici. Nie zmienia to faktu, że nadal wszyscy jesteśmy wezwani do tego, by wytrwać. Pytanie tylko w czym? Przecież nie chodzi o to, byśmy całe życie przeżyli z zaciśniętymi zębami, ale o to, byśmy nieprzerwanie wpatrywali się w tego, który jest naszym Panem i zbawicielem – mówi Kuba Blycharz, z zespołu „niemaGOtu”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama