Nowy numer 48/2023 Archiwum

Święcenia w Tuchowie przejdź do galerii

Do grona kapłanów redemptorystów dołączył o. Paweł Orzeł z Męciny. Sakramentu udzielił mu bp Leszek Leszkiewicz.

W tuchowskiej bazylice - sanktuarium Matki Bożej bp Leszek Leszkiewicz udzielił 30 maja święceń prezbiteratu br. Pawłowi Orłowi ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

W homilii biskup zaapelował do święconego, aby głosił Ewangelię a nie siebie, z czcią i bojaźnią sprawował sakramenty, nigdy nie przedkładał obowiązków ponad liturgię, był wierny modlitwie brewiarzowej i dojrzale słuchał swoich przełożonych. - Kochaj ludzi i nigdy, nigdy ich nie rań, lecz stawaj się z każdym dniem podobny do Boskiego Pasterza, który z miłością szuka zagubionych, a kiedy ich odnajdzie, nie potępia, lecz bierze na swoje ramiona i zanosi do Ojca. Miłość do ludzi niech nie przysłania tobie ich słabości, lecz pomaga je im przezwyciężać - mówił do br. Pawła bp Leszkiewicz.

Ojciec Paweł z najbliższymi, biskupem i przełożonymi.   Ojciec Paweł z najbliższymi, biskupem i przełożonymi.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Nowy kapłan redemptorysta przez osiem lat przygotowywał się do dnia święceń. Będzie pracował w duszpasterstwie parafialnym w Głogowie i jako katecheta w szkole. - Jako motto swojej posługi wybrałem słowa z Dziejów Apostolskich: „Nie bój się, Pawle!”. Apostoł usłyszał je od Chrystusa. Te słowa są dla mnie umocnieniem, że nie idę sam w kapłaństwo, ale jest ze mną Pan. Jest w tej służbie miejsce dla misji i wykorzystania różnych środków, by głosić odważnie Jezusa - mówi o. Paweł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy