Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szkoła Animacji Misyjnej. Zesłanie - posłanie

Młodzi diecezji tarnowskiej nagrali utwór Piotra Pałki w nowej aranżacji. Połączyli ponad 30 nagrań wykonanych telefonami komórkowymi. Posłuchajcie.

Uczestnicy i absolwenci Szkoły Animacji Misyjnej diecezji tarnowskiej nagrali w nowej aranżacji utwór "Ite" Piotra Pałki. To ostatnia część "Missa Martyrum" - mszy stworzonej ku czci bł. męczenników z Pariacoto: pochodzącego z podtarnowskiej Zawady o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, franciszkanów, którzy zostali zamordowani przez terrorystów z komunistycznego ugrupowania Świetlisty Szlak w Pariacoto w Peru. Jej premiera odbyła się 2 lata temu. Skomponował ją Piotr Pałka.

Młodym spodobało się misyjne przesłanie "Ite - Idźcie", a zatem i posłanie, które w sposób szczególny wybrzmiewa w dzień Zesłania Ducha Świętego. Ten dzień wybrali na premierę projektu "Zesłanie". W drugi dzień Zielonych Świąt wybrzmiewa równie zachęcająco.  

Jak wyjaśniają młodzi, projekt "Zesłanie" powstał podczas odizolowania społecznego spowodowanego pandemią. Pomimo odseparowania, uczestnicy i absolwenci Szkoły Animacji Misyjnej diecezji tarnowskiej połączyli siły, pragnąc głosić Chrystusa także poprzez internet. Ich nagranie utworu "Ite" w aranżacji Jakuba Kiełbasy powstało z połączenia ponad 30 nagrań wykonanych telefonami komórkowymi w domach.

Posłuchajcie:

Projekt Zesłanie - "ITE" - Piotr Pałka (cover)
Jakub Kiełbasa
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama