Nowy numer 28/2020 Archiwum

Ciężkowice. Kochajcie Kościół

Bp Leszek Leszkiewicz bierzmował młodych z parafii Bruśnik, Jastrzębia, Turza, Bukowiec, Ciężkowice i Zborowice.

W diecezji odbywają się bierzmowania, dotychczas wstrzymane przez epidemię.

W poniedziałek 1 czerwca uroczyste udzielanie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej miało miejsce w Gromniku i Ciężkowicach. Szafarzem sakramentu był bp Leszek Leszkiewicz.

W sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego bierzmowanie przyjęli młodzi z miejscowej parafii, a także z Bruśnika, Bukowca, Jastrzębi, Turzy i Zborowic.

Nawiązując do święta Matki Kościoła bp Leszek Leszkiewicz zapytał młodych, czy kochają Kościół. - By odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba najpierw zastanowić się, gdzie ja dotykam rzeczywistości Kościoła, gdzie się z nią spotykam. Pierwszym miejscem jest dom i rodzina, nazywana domowym kościołem. Czasem rodziców nazywa się kapłanami domowego kościoła. Istotnie, oni mają za zadanie przekazać swoim dzieciom wiarę i stopniowo włączać je we wspólnotę Kościoła - mówił bp Leszkiewicz.

Modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego.   Modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Kolejnym miejscem doświadczenia Kościoła jest parafia. - W tej szerszej wspólnocie spotykamy Jezusa udzielającego się nam w słowie Bożym i sakramentach. Jezus dał Kościołowi klucze do wieczności. Nie jest instytucją świecką i wierzący nie mogą go tak traktować. Uwierzmy w to, że w parafii spotykamy się wspólnie z żywym Bogiem, że doświadczamy Go w Eucharystii i innych sakramentach, że jesteśmy dzięki temu ludźmi, którzy nie mogą żyć bez niedzielnej Mszy św.! - apelował kaznodzieja.

Biskup na koniec zachęcił młodych do opowiadania innym o Jezusie. - Doświadczamy Kościoła w misji głoszenia ewangelii, kiedy idziemy z dobrą nowiną o Jezusie. Mówcie o Nim swoim słowem i postępowaniem. Ludzie mają prawo do tego, że jako bierzmowani będziecie odważnymi świadkami ewangelii - mówił bp Leszkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama