Nowy numer 28/2020 Archiwum

Bądźcie domyślni jak Maryja przejdź do galerii

Bp Stanisław Salaterski bierzmuje młodych w parafiach dekanatu czchowskiego.

We wtorek 2 czerwca w kościele parafialnym w Czchowie odbyła się uroczystość bierzmowania miejscowej młodzieży. Szafarzem sakramentu był bp Stanisław Salaterski. W homilii ukazał młodym Maryję jako wzór człowieka, który współdziała z Duchem Świętym poprzez posłuszeństwo Jego woli i oddanie Mu wszystkich swoich talentów.

- Dzięki współpracy z Duchem Świętym Maryja stała się także wyczulona na sprawy innych. Nie otrzymała od Elżbiety wiadomości, żeby jej pomóc w przygotowaniu na narodziny Jana. Domyśliła się, że stara krewna jest w potrzebie i udała się do niej z posługą. Tak i wy starajcie się być domyślni, wyczuleni na potrzeby bliźnich, żeby nie trzeba było was prosić. Tę wrażliwość na drugich wzmocni w was Duch Święty, który jest Duchem miłości Boga - mówił w homilii bp Salaterski zachęcając młodych do naśladowania Maryi w Jej modlitwie i zaangażowaniu w życie Kościoła. - Po śmierci, zmartwychwstaniu Jezusa Maryja nie opuściła Jego uczniów, ale trwała z nimi na modlitwie oczekując na zesłanie Ducha Świętego. Później towarzyszyła apostołom, a w ciągu wieków całemu Kościołowi w jego misji głoszenia ewangelii. Tak i wy włączcie się w życie waszej parafii przez modlitwę, zaangażowanie w dzieła i grupy apostolskie, w dawanie przykładu życia w waszych środowiskach - dodawał biskup.

Bierzmowani rozpoczęli w ubiegłym roku program „Młodzi na progu”, ale nie mogli go zrealizować z powodu epidemii. - Prócz spotkań na żywo mieliśmy wiele okazji do wspólnej modlitwy i katechezy online – mówi Marcelina. Do bierzmowania przygotowywała się przez osobistą modlitwę. – Odmawiałam różaniec, w Eucharystii i nabożeństwach majowych uczestniczyłam dzięki transmisji internetowej - dodaje dziewczyna. Na swoją patronkę wybrała św. Monikę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama