Nowy numer 28/2020 Archiwum

COVID-19 w Tuchowie

6 redemptorystów z Tuchowa ma COVID-19. Od dziś kwarantanną objęci są kapłani pracujący w parafii Królówka, Męcina, Kanina i Szyk.

Z przykrością informujemy, że w związku z kontaktem w kościele w niedzielę z osobą zakażoną, jesteśmy z ks. Ziemowitem objęci obowiązkową kwarantanną od dzisiaj (tj. czwartek od 11.00) i kościół w Królówce jest zamknięty do odwołania. Msze św. zamówione w tym czasie będziemy odprawiali na plebanii. Wierni, którzy przyjmowali Komunię św. na Mszach św. w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00 lub korzystali ze Spowiedzi św. proszone są przez Sanepid w Bochni o kontakt. Ministranci i lektorzy, którzy byli na Mszach św. o 9.00 i 11.00 w niedzielę proszeni o szybki kontakt ze mną. Trzeba podać do Sanepidu listę z danymi szczegółowymi. Prosimy o modlitwę za całą naszą Parafię - informuje w ogłoszeniu zamieszczonym na parafialnej stronie proboszcz parafii Królówka ks. Józef Janus.

Kwarantanna trwa, jak informowaliśmy wczoraj, w klasztorze w Tuchowie, w związku z sobotnimi święceniami kapłańskimi, na których była osoba, u której później wykryto obecność koronawirusa. Z tego powodu klasztor i kościół są zamknięte. Kwarantanną poddani są z tego samego powodu co tuchowski klasztor zakonnicy w domach w Bardzie (diec. świdnicka), Kościelisku (arch. krakowska),  i Wrocławiu. - Do godzin południowych 4 czerwca 2020 r. zostały potwierdzone trzy przypadki zachorowań. Inni członkowie wspólnot zakonnych mający kontakt z zarażonymi zostali poddani testom na obecność koronawirusa lub obecnie to się dokonuje. Dziękujemy za słowa otuchy, wsparcie i modlitwę w niełatwej dla nas sytuacji. Wszystkich, a szczególnie chorych, polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy - pisze w oświadczeniu o. Mariusz Mazurkiewicz, rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Jak podaje Radio Kraków u 6 redemtorystów z Tuchowa potwierdzono obecność koronawirusa. W związku z tym kwarantanną obserwacyjną objęci są duchowni z limanowszczyzny, szczególnie z Męciny, skąd pochodził wyświęcony w sobotę o. Paweł. - W związku z naszym uczestnictwem w święceniach w Tuchowie duszpasterze w Męcinie podejmują kwarantannę. Sądzimy, że nie było kontaktu z osobą chorą, a kwarantanna jest profilaktyczna. Nabożeństwa będą zatem sprawowane na plebanii - informował na Facebooku ks. Antoni Piś, proboszcz z Męciny. 

Dziś też na stronach parafii w Kaninie pojawił się komunikat o kwarantannie. - W związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem Sanepid nałożył dwutygodniową kwarantannę na naszych księży – ks. Jana i ks. Mariana. Skutkiem tego DO ODWOŁANIA nie będą odbywać się Msze św w kościele i kaplicy, zamknięta będzie również kancelaria parafialna - czytamy na stronie parafiakanina.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama