Nowy numer 28/2020 Archiwum

Szerzyny. Czuwanie z Prymasem

W intencji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego modlili się młodzi z miejscowej parafii.

W kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szerzynach została odprawiona 4 czerwca Msza św. w intencji beatyfikacji sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, patrona miejscowej szkoły podstawowej.

Po Eucharystii młodzież poprowadziła czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem. - Modliliśmy się słowami kardynała Wyszyńskiego ponawiając Śluby Jasnogórskie, prosząc o siły do wypełniania ABC Społecznej Krucjaty Miłości oraz wyśpiewując na cześć Maryi - mówi ks. Marcin Gądek.

Symboliczne puste krzesło nawiązujące do wydarzeń z 1956 roku.   Symboliczne puste krzesło nawiązujące do wydarzeń z 1956 roku.
ks. Marcin Gądek

Modlitwie towarzyszyły portret Prymasa Tysiąclecia oraz symboliczne krzesło z biało-czerwonymi kwiatami na wzór tego, które stało na Jasnej Górze w czasie Ślubów Jasnogórskich w 1956 przypominając wówczas o uwięzionym kard. Wyszyńskim.

Czuwanie młodych odbyło się w przededniu planowanej wcześniej na 7 czerwca beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. Niestety, z powodu epidemii uroczystość ta została odłożona.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama