Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przyjdź i zajmij swe miejsce

Dziś, 10 czerwca rozpoczynają się zapisy na kolejną edycję "Miasteczka modlitewnego", które odbędzie się jak zawsze w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Stan na dziś jest taki, że startujemy z zapisami i organizujemy to nasze coroczne spotkanie. Dziś wolno nam przygotować udział maksymalnie 150 osób, ale wiadomo, że sytuacja jest dynamiczna i nie wiemy co będzie za miesiąc czy dwa - mówi Paweł Ryndak, burmistrz "Miasteczka modlitewnego".

Tegoroczne miasteczko, 11. w historii, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, ma odbyć się w dniach od 1 do 2 sierpnia 2020 roku w Zabawie. Miasteczko jest inicjatywą Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej promującej duchowość bł. Karoliny Kózkówny. Jest miejscem spotkania z Bogiem, z bł. Karoliną, a także we wspólnocie i ze wspólnotą młodego Kościoła. - Fantastycznie się nam terminy w tym roku zgrały, bo dokładnie 2. sierpnia przypadają kolejne urodziny bł. Karoliny i mamy szansę dokładnie tego dnia spędzić czas z nią - dodaje Paweł Ryndak.

Przyjdź i zajmij swe miejsce   Plakat tegorocznego miasteczka. Miasteczko Modlitewne

 - Zastanawialiśmy się jednak w tym roku, czy w związku z sytuacją epidemiczną nie zrezygnować z organizacji miasteczka, albo też nie zrobić jego edycji wirtualnej, jako transmisji czegoś, co byśmy przygotowali w Zabawie, ale jednak nie zdecydowaliśmy się na ten krok, bo jednak kluczem do zrozumienia fenomenu miasteczka, na które przyjeżdżają młodzi z połowy Polski jest realne spotkanie. Chcemy to zachować. Chcemy jednocześnie być bezpieczni i dlatego skracamy miasteczko, dlatego respektujemy ograniczenia, dlatego wprowadzamy środki ostrożności - dodaje burmistrz Paweł Ryndak.

Zapisy na Miasteczko Modlitewne, które odbędzie się pod hasłem "Przyjdź i zajmij swoje miejsce" rozpoczęły się 10 czerwca i potrwają do 15 lipca. 

W tym roku organizatorzy przewidują tylko nocleg pod namiotem, w związku z czym proszą o zabranie namiotu ze sobą. Apelują do wszystkich potencjalnych uczestników, aby zabrali ze sobą środki dezynfekujące, maseczki oraz rękawiczki.

Wszelkie informacje o zapisach znajdziecie na profilu Miasteczka Modlitewnegpo na Facebooku: MIASTECZKO MODLITEWNE.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama