O nowe witraże i stacje Drogi Krzyżowej wzbogacił się kościół parafialny wspólnoty pw. MB Bolesnej w Nowym Sączu-Zawadzie.
Witraże, których jest 10, przedstawiają sceny z biblijnych opowieści, min. o siewcy, o synu marnotrawnym, o miłosiernym samarytaninie, o pannach mądrych i głupich, o skarbie. Wiraże te, jak i stacje Drogi Krzyżowej są w kościele już od września 2019 roku. Poświęcił je jednak odwiedzając parafię bp Andrzej Jeż 13 czerwca. Wtedy też bierzmował miejscową młodzież oraz wprowadził do kościoła relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
- Wprowadzenie relikwii bł. ks. Jerzego zbiegło się z przypadającą w tym miesiącu 10. rocznicą beatyfikacji. To już szóste relikwie świętych i błogosławionych w naszym kościele. Oddając cześć relikwiom świętych i błogosławionych Kościół czci przede wszystkim samego Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał przez ręce ludzi, których prowadził ku uświęceniu siebie i innych, a którzy ufnym i pełnym zawierzenia sercem w gorliwości wiary odpowiedzieli na Jego wezwanie. Ufamy, że obecność relikwii bł. ks. Jerzego w naszym kościele pozwoli wyprosić wiele łask Bożych za jego przyczyną i przyniesie obfite owoce w życiu duchowym naszej parafii – mówi ks. prał. Antoni Koterla, proboszcz parafii.
Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Grzegorz Brożek /Foto GośćRelikwie ks. Jerzego dopełniają panteon świętych, których w Nowym Sączu-Zawadzie bardzo się czci których relikwie parafia posiada i do których chętnie się ludzie i wspólnota modli. Parafia posiada już relikwie św. Kingi, św. o. Pio, św. Faustyny, św. Jana Pawła II, bł. Karoliny. Relikwiarz bł. ks. Jerzego ufundowali rodzice bierzmowanych.
- Witraże i stacje Drogi Krzyżowej kończą właściwie program prac wewnątrz kościoła. W lipcu przyjedzie jeszcze z Podlasia konfesjonał dla osób niedosłyszących. Być może w przyszłości trzeba będzie podjąć jakieś prace w prezbiterium, choćby polegające na cofnięciu tabernakulum i wykonaniu nowych sedilii – pokazuje ks. prałat Antoni Koterla. Nowe stacje Drogi Krzyżowej udanie nawiązują do wystroju kościoła, który wyszedł z pracowni wybitnego artysty Bronisława Chromego. Charakterystyczna jest Pieta w prezbiterium, a także poniekąd zwisające nad główną nawą postaci świętych. Chromy jest autorem także chrzcielnicy, która ukazuje wydarzenia związane z pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II do Polski, a także maryjnych medalionów, które dziś znajdziemy w prawej nawie.
Te prace pewnie podejmie następca, bo ks. Antoni po ponad 20 latach pracy w parafii przechodzi na emeryturę, o czym ludzi w czasie uroczystości poinformował bp Andrzej Jeż, który zarazem podziękował proboszczowi za wieloletnią pracę duszpasterską w parafii, a także wcześniej w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, w którym ks. Koterla był prefektem, kiedy do kapłaństwa przygotowywał się w nim obecny Biskup Tarnowski. Potem przez 8 lat pełnił funkcję prorektora.