Nowy numer 4/2021 Archiwum

Jeden odcinek Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej nie będzie łatwy do pokonania

W tym roku czeka nas sporo zmian, ale cel jest wciąż ten sam.

Pielgrzymka jak co roku rozpocznie się Mszą św. o 6.30 na pl. Katedralnym w Tarnowie. Przewodniczył jej będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Tego dnia pielgrzymi pokonają 24-kilometrowy odcinek z Tarnowa do Zabawy, po raz pierwszy idąc przez Klikową, Łęg Tarnowski i Biskupice Radłowskie. Pasterz Kościoła tarnowskiego wprowadzi także pielgrzymów przed tron Maryi na Jasnej Górze. Jako pierwsza wejdzie w tym roku grupa 13 – Świętego Dominika Savio. Tworzą ją pielgrzymi z parafii dekanatu Pustków Osiedle oraz Pustyni i Zawady.

Rekolekcjonistą tegorocznej pielgrzymki będzie ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału Nowej Ewangelizacji Kurii diecezjalnej w Tarnowie, a jej hasłem jest słowo: "Idźcie..." (Mk 16,15). To ono stało się największym wyzwaniem.

– Słyszymy: "Idźcie...", a my iść w tym roku nie możemy w takiej formie, jak to było dotychczas i jak chcielibyśmy, by było. Hasło to jednak musimy zrealizować, nawet jeśli pójść nie będziemy mogli, bo epidemia tak się rozszaleje, że bezpieczeństwo i zdrowie pielgrzymów będzie zagrożone – podkreśla ks. Zbigniew Szostak.

Niektórym może się wydawać, że tegoroczna pielgrzymka to będzie łatwizna, bo zamiast dziewięciu dni wędrowania trzeba będzie iść naprawdę tylko przez jeden. Jest jednak jeden niezmienny i strategiczny odcinek podczas każdej pielgrzymki. – On jest najtrudniejszy do pokonania, bo prowadzi z głowy do serca. Codziennie musimy mocno dreptać, żeby wejść w głębię swojego serca. Tegoroczne "Idźcie..." jest zachętą pokonania przede wszystkim tej drogi – dodaje dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Przekonuje, że tegoroczna pielgrzymka pod wieloma względami będzie wyjątkowa. Wbrew ograniczeniom, jakie czas narzuca na tegoroczne pielgrzymowanie, może być też ogromną szansą, by w tych małych grupach przeżyć coś niepowtarzalnego. By się przekonać – po prostu "idźcie".

Listę przewodników grup, u których można zapisać się na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, publikujemy na następnej stronie.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama