Nowy numer 4/2021 Archiwum

Jeden odcinek Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej nie będzie łatwy do pokonania

W tym roku czeka nas sporo zmian, ale cel jest wciąż ten sam.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę ze względu na stan zagrożenia epidemią przybierze formę sztafety. Co to oznacza, pisaliśmy tutaj:

Forma sztafety to nie jedyna zmiana podczas tegorocznej pielgrzymki. Zmienił się także regulamin, który dostosowano do obecnych potrzeb i wymagań. Ze względów logistycznych połączono grupy 1 i 4 Zapisy do niej będą się odbywać przy tarnowskiej katedrze.

Pielgrzymi będą przemieszczać się na Jasną Górę według harmonogramu:

  • dzień 1. – grupy 1-4;
  • dzień 2. – grupy 9, 20, 22;
  • dzień 3. – grupy 8, 24, 25;
  • dzień 4. – grupy 26, 14, 15;
  • dzień 5. – grupy 5, 6, 7;
  • dzień 6. – grupy 21, 19, 23;
  • dzień 7. – grupy 16, 17, 18;
  • dzień 8. – grupy 11, 12, 13.

Wszyscy pielgrzymi zaproszeni są w pozostałe dni pielgrzymki do duchowego uczestnictwa w niej poprzez transmisję internetową (kanał YouTube i Facebook Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej) i radiową (RDN Małopolska). – Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii w kościele w każdym dniu trwania pielgrzymki. Zachęcamy do podjęcia trudu pokonania pieszo jakiegoś odcinka drogi, można na przykład przyjechać do Wał Rudy i przejść szlakiem męczeństwa bł. Karoliny – mówi ks. Z. Szostak.

Nie będzie ograniczeń co do wieku pielgrzymów. Nie muszą więc martwić się ci najbardziej wytrwali. Z kolei tegoroczni jubilaci, obchodzący 25-lecie na pielgrzymim szlaku, zostaną uhonorowani ryngrafami nie w Tarnowie, ale na Jasnej Górze. Co roku taki jubileusz świętuje od 20 do 30 osób. Ponadto w czasie pielgrzymki – w Zabawie – zawarte zostaną dwa śluby.

Piesza Pielgrzymka Tarnowska jak co roku odbywać się będzie 17-25 sierpnia. Zapisy na nią od początku lipca będą prowadzić księża przewodnicy. Koszt udziału w niej to 50 zł plus cena dojazdu autobusem na pielgrzymi szlak.

Czytaj dalej na następnej stronie.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama