Nowy numer 4/2021 Archiwum

Po czterech tygodniach od zamknięcia tuchowskie sanktuarium dziś zostanie otwarte

Nabożeństwa będą odprawiane przez redemptorystów, którzy nigdy nie mieli koronawirusa.

Dzisiaj, 1 lipca, po czterech tygodniach od zamknięcia z powodu ogniska COVID-19 w Tuchowie, zostanie otwarte sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Bazylika już ponad tydzień temu została zdezynfekowana, a nabożeństwa będą odprawiane przez redemptorystów, którzy nigdy nie mieli koronawirusa.

Pierwszym nabożeństwem po otwarciu bazyliki będzie nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00. Na stronach internetowych sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej będą ukazywać się także materiały z zeszłorocznego Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Tegoroczny przesunięto na inny, nieokreślony jeszcze termin. Ojciec Bogusław Augustowski, kustosz sanktuarium, zachęca do duchowego pielgrzymowania w tym czasie do tuchowskiej bazyliki.

Aktualna liczba zarażonych koronawirusem w gminie Tuchów to 85 osób. Jedna osoba nadal pozostaje w stanie ciężkim. To 80-letni redemptorysta z klasztoru w Tuchowie. Na terenie tej gminy odnotowano także 5 ozdrowieńców. Trzy osoby zmarły: dwie pensjonariuszki Domu Pogodnej Jesieni i jeden redemptorysta. W gminie Tuchów kwarantanną objętych jest 101 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama