Nowy numer 2/2021 Archiwum

Od 20 lat pielgrzymują do polskich i europejskich sanktuariów

Uczcili to albumem "W drogę z nami", którego promocja odbyła się 30 czerwca w Żabnie.

Okazją do wydania publikacji był jubileusz 20-lecia grupy pielgrzymkowej, która działa w ramach Akcji Katolickiej przy parafii Świętej Trójcy w Łęgu Tarnowskim.

Od 20 lat pielgrzymują do polskich i europejskich sanktuariów   Okazją do wydania publikacji był jubileusz 20-lecia grupy pielgrzymkowej, która działa w ramach Akcji Katolickiej przy parafii Świętej Trójcy w Łęgu Tarnowskim. Gminne Centrum Kultury w Żabnie

Grupa skupia pielgrzymów nie tylko z łęgowskiej parafii, ale także z tych sąsiednich - Łęgu-Zamościa, Niedomic i Żabna. Od 20 lat pielgrzymuje i nawiedza sanktuaria w Polsce i w Europie. Odwiedzili już Włochy, Litwę, Słowację, Węgry i Ukrainę.

Chcąc uczcić jubileusz dwóch dekad pielgrzymowania, grupa wydała pamiątkowy album dokumentujący odbyte do tej pory pielgrzymki. Składają się nań zdjęcia odwiedzanych miejsc oraz tekst, którego autorem jest Stanisław Kania, członek grupy pielgrzymkowej. Inicjatorką wydania albumu była wieloletnia członkini grupy pielgrzymkowej w Łęgu Tarnowskim Zofia Moskal-Masłoń.

Od 20 lat pielgrzymują do polskich i europejskich sanktuariów   Na album składają się zdjęcia odwiedzanych miejsc oraz tekst, którego autorem jest Stanisław Kania, członek grupy pielgrzymkowej. Gminne Centrum Kultury w Żabnie

Promocji albumu w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie towarzyszyło wspólne śpiewanie piosenek religijnych z zespołem Gabriela Pęcaka - Gabi Band. Spotkanie było też okazją do złożenia podziękowań Z. Maskal-Masłoń i S. Kani nie tylko ze strony członków grupy. Wyrazy uznania i gratulacje złożyli im także burmistrz Żabna Marta Herduś i proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Łęgu Tarnowskim ks. Andrzej Bakalarz.

Od 20 lat pielgrzymują do polskich i europejskich sanktuariów   Promocja albumu. Gminne Centrum Kultury w Żabnie
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama