Nowy numer 2/2021 Archiwum

To będzie "chudszy" rok

Od 15 lipca rozpoczyna się składanie nowych wniosków o stypendia Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza.

Rada Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza informuje, że 15 lipca 2020 r. rozpoczyna nabór nowych wniosków dla uczniów, którzy chcą ubiegać się o przyznanie stypendium od roku szkolnego 2020/2021. O stypendium ubiegać się mogą uczniowie klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, które kończą się maturą.

Wnioski z niezbędną dokumentacją należy złożyć do 14 września. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem. Oba dokumenty są do pobrania poniżej.

– W tym roku jednak, z uwagi na koronawirusa, zapewne liczba nowych stypendiów będzie ograniczona, gdyż budżet fundacji będzie mniejszy, bo głównie zasilany jest ofiarami, które składają uczestnicy Mszy św. w czasie bierzmowań. Obecnie mamy 102 stypendystów, którzy raz zostając stypendystami, przez parę lat otrzymują finansową pomoc w nauce. W tym roku grono stypendystów uszczupli się o około 30 osób, absolwentów, którzy zakończą naukę w szkołach. Priorytetem będzie zapewnienie środków dla pozostałych stypendystów. Wtedy, kiedy też Rada Fundacji podliczy środki, którymi dysponuje, będzie mogła zdecydować, ile nowych stypendiów jest w stanie przyznać – tłumaczy ks. dr Robert Dytko, sekretarz Rady Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza.

Stypendia zostaną przyznane we wrześniu, a wręczone w październiku, kiedy odbywa się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie formacyjne stypendystów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama