Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kongo-Brazzaville. Szpital dla trędowatych walczy z koronawirusem

Wykryto tam dwa przypadki zakażenia.

- Robimy co możemy, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa, ale warunki są trudne - mówi misjonarka siostra Noemi ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa. - Staramy się zachęcać naszych podopiecznych przede wszystkim do mycia rąk, ale w tak prymitywnych warunkach i to nie jest łatwe. Musimy się starać, żebyśmy mieli zabezpieczony dopływ wody. Środki czystości sami przygotowujemy dla naszych chorych - dodaje.

Siostra Noemi głosi Ewangelię w Republice Konga od 36 lat, a od 34 lat posługuje w Centrum dla Trędowatych w Brazzaville. Józefitka współpracuje z tarnowskimi misjonarzami posługującymi w Kongo-Brazzaville - ks. Maciejem Fleszarem i ks. Karolem Kuźmą.

- Cieszę się, że mogę pomóc ludziom odrzuconym przez środowisko, rodziny i najbliższych. Jest to wsparcie materialne, ale także duchowe. Organizujemy Msze św., przygotowujemy do sakramentów św., a też towarzyszymy im w ich odejściu do Pana - opowiada misjonarka.

W szpitalu obecnie przebywa 20 chorych na trąd, którzy są pod opieką sióstr. Józefitki wspierają także potrzebujących, którzy proszą o leki i pomoc żywnościową. Jak dodaje misjonarka, pandemia sprawiła, że ludziom żyje się coraz trudniej i brakuje im pieniędzy nawet na garstkę ryżu.

Dla tych, którzy chcieliby złożyć ofiarę na misje prowadzone przez siostry ze Zgromadzenia św. Józefa, podajemy adres i numer rachunku bankowego:

Referat Misyjny Sióstr św. Józefa
ul. Moniuszki 8, 31-518 Kraków
PKO BP I O/Kraków
Nr r-ku 96 1020 2892 0000 5602 0157 5265
Dar na misje – szpital dla trędowatych w Kongo

Więcej szczegółów tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama