Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowy Sącz-Zawada. Nabożeństwa w kościele parafialnym i w kaplicach zawieszone do odwołania

Kapłani zostali poddani domowej kwarantannie.

"Nabożeństwa w naszym kościele parafialnym i w kaplicy Jamnicy zostały zawieszone do odwołania. Zamówione intencje mszalne zostaną odprawione w wyznaczonych terminach w kaplicy św. Antoniego na plebanii. Również do odwołania nieczynna jest kancelaria parafialna" - informują kapłani z parafii Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu-Zawadzie. 

Wyjaśniają, że w związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem (w chwili kontaktu osoba ta nie wiedziała, że jest zarażona) wszyscy księża decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu zostali poddani kwarantannie domowej. 

Kościół parafialny został poddany dezynfekcji. Również w kaplicy w Jamnicy zostanie przeprowadzona dezynfekcja. 

"Dziękujemy wszystkim za dar modlitwy w naszej intencji, za życzliwość i oferowaną pomoc. Całą naszą wspólnotę parafialną obejmujemy kapłańską modlitwą oraz ofiarą Mszy świętej" - piszą księża.

Przypominają również, że biskup tarnowski Andrzej Jeż, w obecnej sytuacji, utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej w niedziele i święta nakazane dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama