Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bocheński Mikołaj czyta bajki dzieciom, a w Brzesku konkurs fotograficzny

Zobacz, co parafie proponują na wakacje.

"Wypoczynek jest potrzebny każdemu, żeby zregenerować siły i odprężyć się fizycznie, aby z zapałem i nową energią po wakacjach podjąć czekające nas wyzwania" - pisze do bielczan parafialna Akcja Katolicka, przypominając również o regeneracji ducha.

"Pamiętajmy, że Pan Bóg jedzie na wakacje z nami, pod warunkiem, że Go ze sobą zabierzemy, a nie zostawimy w domu" - dodają, tłumacząc, że czas urlopu i wakacji powinien stać się dodatkową możliwością do pogłębienia swojej relacji z Panem Bogiem, powierzając Mu swoje codzienne sprawy. Nie chodzi o to, aby narzucać sobie jakiś rozbudowany program modlitwy, ale o takie spotkania z Bogiem, które będą przeżywane na łonie natury.

Jak informuje pani Małgorzata Toboła z Brzeska, do takiego przeżywania wakacji połączonego z refleksją nad pięknem krajobrazu, otaczającej przyrody i Bożego stworzenia, zachęca także ks. Marcin Minorczyk z Grupą Młodzieżową bł. Karoliny z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Zainspirowani nauczaniem św. Jana Pawła II w 100-lecie Jego urodzin, wyszli z propozycją konkursu fotograficznego.

Bocheński Mikołaj czyta bajki dzieciom, a w Brzesku konkurs fotograficzny   Plakat konkursowy. parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku

- To, co Cię wzruszy, zadziwi, to w czym „zobaczysz oblicze Boże” spróbuj utrwalić za pomocą aparatu fotograficznego. Rób zdjęcia, aby pomogły Ci w kontemplacji, a potem przyślij je do nas, dzieląc się dostrzeżonym pięknem z innymi. Autorzy najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni, jak również nadesłane prace znajdą miejsce w galerii i internetowej i gazecie parafialnej – zachęca ks. Marcin, opiekun grupy.   

Konkurs trwa do 30 września 2020 r. Sposób nadsyłania prac: zdjęcie zapisane w pliku elektronicznym w formacie JPG, w wielkości nie większej niż 10 MB i nie mniejszej niż 1MB przesłane na konto mailowe redakcja@milosierdzie.brzesko.net.pl lub kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl  z dopiskiem w tytule wiadomości „Konkurs fotograficzny KSIĘGA PRZYRODY DROGĄ DO BOGA” lub dostarczone bezpośrednio do Organizatora na USB.

Z kolei kapłani parafii św. Mikołaja w Bochni będą przez wakacje czytać dzieciom bajki. Od dzisiaj (5 lipca) o godzinie 19 na YouTube parafii Świętego Mikołaja w Bochni rozpoczyna się seria "Księża Dzieciom", w której to kapłani będą czytać opowieści oraz przygotowane komentarze dla tych starszych oraz młodszych. Pierwszym, który użyczył swego głosu, jest ks. dr Marek Mierzyński. Posłuchajcie:

Księża Dzieciom #1
Parafia św. Mikołaja w Bochni
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama