GN 2/2021 Archiwum

Lipnica Murowana. Szymonowy odpust

"Dziś jest dany Kościołowi jako aktualny wzór chrześcijanina, który – zainspirowany duchem Ewangelii – gotów jest oddać życie za braci".

Słowa te o św. Szymonie z Lipnicy w czasie Mszy św., kanonizacyjnej wypowiedział papież Benedykt XVI.

- Przygotowujemy się i niebawem zaczynamy odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej, w miejscu, gdzie się urodził, gdzie ludzie mogli już za życia doświadczać miłości Szymona, który ostatecznie oddał swoje życie posługując chorym w czasie zarazy w Krakowie. Św. Szymon jest przykładem silnej wiary i patronem w czasie epidemii, dlatego za jego przyczyną prosimy w naszym sanktuarium, ale modlą się także wierni w całej diecezji o ustanie epidemii na całym świecie i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych - mówi ks. Mariusz Jachymczak, proboszcz w Lipnicy Murowanej i kustosz sanktuarium świętego.

Odpust ku czci św. Szymona z Lipnicy rozpoczyna się 12 lipca i potrwa do 19 lipca. Centralna uroczystość pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża odbędzie się w niedzielę 19 lipca o godz. 11, a rozpocznie o 10:45 procesją z relikwiami świętych lipnickich do ołtarza.

Program odpustu lipnickiego 2020.   Program odpustu lipnickiego 2020.
Program odpustu lipnickiego 2020.
arch. parafii Lipnica Murowana

Benedykt XVI na Mszy św. kanonizacyjnej mówił: "Św. Szymon był miłosierną miłością, którą czerpał z Eucharystii, nie ociągał się z niesieniem pomocy chorym dotkniętym zarazą". Jest dziś dla nas orędownikiem w trudnych czasach, ale i wzorem.

W czasie odpustu w dni powszednie Msze św. w Lipnicy Murowanej o godz. 6, 17 i 19, a zawsze o 21:00 Apel Szymonowy pod figurą świętego na lipnickim rynku. W niedzielę 12 lipca Msze  św. o 7, 9, 10:30 i 16. W niedzielę 19 lipca zaś o 7:00, 9:00, 11:00, 15:00 i 17:00.

Szczegóły na plakacie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama