Nowy numer 49/2020 Archiwum

Z Przemyśla do Mamy

Przez diecezję tarnowską przechodzą pielgrzymi, którzy uczestniczą w 40. Pieszej Pielgrzymce Przemyskiej.

Hasło 40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę brzmi: "Oto wielka tajemnica wiary" i nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego.

Piesza Pielgrzymka Przemyska w czasie pandemii odbywa się metodą sztafetową. Codziennie pielgrzymi jednej grupy, nie więcej niż 150 osób, przemierza od wczesnego ranka do wieczora swój odcinek drogi na Jasną Górę. Ale, zgodnie z tradycją, początek pielgrzymki był inny, zwyczajny, czyli grupy wyruszyły pierwszego dnia na szlak ze swoich miejscowości. I tak 4 lipca wyszły grupy z Przemyśla, Radymna i Leska; 5 lipca – z Brzozowa, Jarosławia i Leżajska; 6 lipca – z Krosna, Łańcuta, Przeworska.

Od 7 lipca zaczęła się przemyska sztafeta. Każdego dnia na szlaku melduje się jedna z grup. Zakończenie 40. PPP przewidziane jest na Jasnej Górze 15 lipca.

Dziś pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 6 rano w miejscowości Róża. Potem pielgrzymi szli przez Podlesie, aż na Mszę św, doszli do kościoła parafialnego w Luszowicach. Po Mszy św. wyruszyli w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej i Olesna, a dzień mają zakończyć w Pilczy Żelichowskiej.

Z Przemyśla do Mamy   Część grupy św. Jana postój obiadowy 5. dnia pielgrzymki miała w Nagoszynie. Druga część równie gościnnie przyjęta została w Bobrowej. Kinga Guzik /Radio FARA

Na teren diecezji PPP weszła 7. lipca, kończąc dzień w Lubzinie. Stamtąd wyruszyli rano 8. lipca i na Eucharystii spotkali się w Paszczynie, a potem korzystali z życzliwości m.in. gospodarzy Bobrowej, Nagoszyna. Dziś trwa szósty dzień Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Jutro pielgrzymi opuszczą diecezję tarnowską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama