Nowy numer 26/2022 Archiwum

Tarnów. Ona zawiedzie nas do Boga

Już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się w sanktuarium MB Szkaplerznej w Tarnowie tygodniowy odpust.

-Odpust szkaplerzny w naszej parafii potrwa od 12 do 19 lipca. Tegorocznym hasłem odpustu są słowa Jana Pawła II, którego 100. rocznicę narodzin wspominaliśmy: "Niech wam zatem towarzyszy Matka Boża Szkaplerzna (...) i niech was ona zawiedzie w końcu do Boga". Jednocześnie wpisujemy się w program duszpasterski Kościoła i chcemy rozważać tajemnicę Eucharystii. Poza tym ten odpust będzie obchodzony jak zwykle. Będziemy modlić się codziennie od wczesnego rana do wieczornej sumy, którą zawsze sprawować będziemy o godz. 18. Jedynym novum są warunki związane z pandemią, które nakładają na nas wszystkich szczególną troskę o siebie nawzajem, którą możemy okazać przez przestrzeganie przepisów o zakrywaniu twarzy i dystansie społecznym – mówi ks. Piotr Mamak, kustosz sanktuarium.

Porządek niedzielnych Mszy św. jest następujący: 6:00, 7:30, 9:00, 11:00, 16:00 i 18:30. Przy czym o godz. 9, 11 i 18:30 czyta się prośby, a Msze św. o godz. 11 i 18:30 są z procesją. W dni powszednie zaś Msze św. są o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 15:30 i 18:00. Odczytanie próśb i procesja jest zawsze o godz 9:00 i 18:00.

Tarnów. Ona zawiedzie nas do Boga   Kościółek MB Szkaplerznej na Burku z lotu ptaka. mbsz.diecezja.tarnow.pl

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, 16 lipca, sumie odpustowej o godz. 18 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Poniedziałek będzie dniem szczególnej modlitwy za misje. Wtorek dniem modlitw o wiarę w moc Eucharystii. Środa będzie dniem modlitwy za młodych i dzieci. Główna uroczystość odpustowa związana jest z modlitwą o powołania, natomiast modlitewne spotkania 17 lipca poświęcone będą szczególnie modlitwie za starszych i chorych. Na sobotę 18 lipca szczególnie do MB Szkaplerznej zaproszone są rodziny.

Szczegóły na plakacie, który można pobrać u dołu strony.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama