Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zapraszamy na Szlak Architektury Drewnianej

Wiele z zabytkowych kościołów znajduje się w diecezji tarnowskiej. Można je zwiedzać z przewodnikiem.

Na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej znajduje się kilkanaście zabytkowych kościołów diecezji tarnowskiej. Oczywiście jest ich o wiele więcej, ale to w nich w okresie wakacji na zwiedzających czekają przewodnicy. Można je więc nie tylko zobaczyć, ale też sporo się o nich dowiedzieć.

Udostępnione drewniane obiekty w ramach projektu "Otwarty Szlak Architektury Drewnianej" otwarte są:

- piątek - 9.00-18.00
- sobota - 9.00-18.00
- niedziela - 12.00-17.00

Na szlaku tym znajdują się m.in. kościoły wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Te obowiązkowo trzeba zobaczyć. To kościół św. Leonarda w Lipnicy Dolnej (parafia Lipnica Murowana) i dawna cerkiew św. Jakuba w Powroźniku oraz pretendujący do tego miana kościół św. Michała Archanioła w Szalowej.

Będąc w Lipnicy Murowanej, stąd już mamy niedaleko do Rajbrotu, Iwkowej i Sobolowa. I tam znajdują się cenne perełki. Zapraszamy także do Jodłownika, Męciny i Łukowicy. Przewodnicy czekają także w Tarnowie na Terlikówce, w Tyliczu i Wierchomli Wielkiej, jak również w Ropie, Łosiach, Brunarach Wyżnych i Bereście. Od tego roku z przewodnikiem można także zwiedzać kościół w Czermnej. Pisaliśmy o tym tutaj:

Listę wszystkich kościołów na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej znajdziecie TUTAJ.

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na także 14. edycję Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronowirusa wszystkie koncerty publikowane będą ON-LINE w każdą niedzielę od 12 lipca do 20 września o godz. 19 na kanale Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama