Nowy numer 2/2021 Archiwum

Diecezja. Dwie oazy letnie Ruchu Światło-Życie

Wydawało się już, że w tym roku nie odbędą się żadne oazy. Dwie jednak udało się zorganizować, choć to, czy się odbędą zależy od samych uczestników.

Mimo utrudnionej sytuacji, z którą zmagamy się od kilku miesięcy, nie rezygnowaliśmy z myśli o oazach wakacyjnych. Ostatecznie udało się zorganizować dwa, krótsze niż zazwyczaj, turnusy – informuje ks. Paweł Płatek, moderator diecezjalny Ruchu Światło–Życie.

Pandemia i związane z nią ograniczenia narzuciły nowe reguły gry. Przygotowane oazy będą krótsze, będzie w nich mogło wziąć udział mniej niż zazwyczaj uczestników i ich miejscem będzie Dom Rekolekcyjny EFEZ w Czchowie, gdzie udało się odpowiednio sprostać wymaganiom i przygotować bezpieczny pobyt. Mimo że dom ma znacznie większą pojemność, to maksymalną liczbę uczestników ustalono na 28 osób.

Diecezja. Dwie oazy letnie Ruchu Światło-Życie   Plakat oaz 2020. Ruch Światło-Życie

Dwa zaplanowane turnusy to wyjazd dla tych, którzy rozpoczną po wakacjach naukę w klasach VII i VIII szkół podstawowych. Pierwsza oaza odbędzie się od 20 do 28 lipca, druga – dla uczniów szkół średnich – odbędzie się od 30 lipca do 7 sierpnia.

– Rekolekcje będą się odbywać pod pewnymi, ściśle określonymi przez organy naszego państwa, warunkami sanitarnymi. Zawarte są one w przygotowanym regulaminie – dodaje ks. Płatek. Regulamin można przeczytać tu: REGULAMIN POBYTU Z ZASADAMI HIGIENY PODCZAS OAZ.

Szczegóły dotyczące oaz i sposób zapisów są opisane na stronie Ruchu Światło–Życie: OAZY WAKACYJNE 2020.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama