Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zabawa. Przyjdź i zajmij swe miejsce

Do 20 lipca przedłużono zapisy na tegoroczne Miasteczko Modlitewne w sanktuarium bł. Karoliny.

- Zastanawialiśmy się czy w związku z sytuacją epidemiczną w tym roku nie zrezygnować z organizacji miasteczka, albo też nie zrobić jego edycji wirtualnej, jako transmisji czegoś, co byśmy przygotowali w Zabawie, ale nie zdecydowaliśmy się na ten krok, bo jednak kluczem do zrozumienia fenomenu miasteczka, na które przyjeżdżają młodzi z połowy Polski jest realne spotkanie. Chcemy to zachować. Chcemy jednocześnie być bezpieczni i dlatego skracamy miasteczko, dlatego respektujemy ograniczenia, dlatego wprowadzamy środki ostrożności - mówi Paweł Ryndak, burmistrz Miasteczka Modlitewnego.

W tym roku, zamiast tygodniowych rekolekcji u bł. Karoliny miasteczko przyjmie formę dnia skupienia. - Chcemy zaprosić Jezusa do naszego serca, tak aby prawdziwie stał się centrum naszego życia. Mam nadzieję, że mimo iż tak krótkie w tym roku, Miasteczko przyniesie ogromne owoce duchowe oraz stanie się początkiem zmiany życia na wzór błogosławionej Karoliny. Pragniemy razem we wspólnocie, świętować także kolejne urodziny naszej patronki, bł. Karoliny, które przypadają 2 sierpnia - dodaje Paweł Ryndak.

Szczegóły na temat miasteczka łatwo znaleźć na stronie wydarzenia: MIASTECZKO MODLITEWNE. Zapisy odbywają się do 20 lipca za pomocą formularza: ZAPISY NA MIASTECZKO MODLITEWNE.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama