Nowy numer 2/2021 Archiwum

Brzesko. Nowenna, wędrówka, modlitwa i koncert

W najstarszej parafii miasta rozpoczęły się Dni Jakubowe, które potrwają do 26 lipca.

W sanktuarium św. Jakuba w Brzesku rozpoczęły się Dni Jakubowe. Od 16 do 25 lipca potrwa tam nowenna przed uroczystością patrona parafii i miasta.

Na szlak polskiego Camino po raz kolejny wyruszy grupa zorganizowana przez Bractwo św. Jakuba. 18 lipca chętni przejdą odcinek z Ojcowa do Zawady. Pielgrzymi pokonają 25 kilomterów. Przypomnijmy, że wędrują etapami od podtarnowskiego Pilzna.

19 lipca zaplanowano błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców oraz św. Jakuba patrona pielgrzymów. Obrzęd zostanie odprawiony na placu przy sanktuarium.

Bezpośrednio przed uroczystością św. Jakuba (od 22 do 24 lipca) ks. Kacper Kania poprowadzi Triduum jakubowe.

Sumę odprawią księża, którzy w ubiegłym roku przyjęli w brzeskim sanktuarium diakonat.   Sumę odprawią księża, którzy w ubiegłym roku przyjęli w brzeskim sanktuarium diakonat.
Grzegorz Brożek /Foto Gość

Uroczystość odpustowa odbędzie się 25 lipca. Sumę o godz. 12 będą celebrowali księża, którzy rok temu w brzeskim sanktuarium przyjęli święcenia diakonatu. Po Sumie udzielą błogosławieństwa relikwiami św. Jakuba parafii i miastu. W tym dniu odbędzie się także błogosławieństwo sklepiku jakubowego oraz I Komunia dzieci z kolejnej grupy trzecioklasistów.

Brzesko. Nowenna, wędrówka, modlitwa i koncert Na zakończenie Dni Jakubowych w brzeskiej farze 26 lipca o godz. 17 odbędzie się koncert w wykonaniu Konrada Baniaka (organy) i Kingi Baniowskiej (skrzypce). Melomani będą mogli usłyszeć utwory m.in. Franciszka Walczyńskiego, Mariana Sawy i Jana Sebastiana Bacha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama