Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tarnów. Nowy dziekan

Ksiądz dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII w Krakowie, został dziś powołany na stanowisko dziekana Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie.

Po tym, jak dotychczasowy dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski zakończył drugą czteroletnią kadencję Rada Wydziału wybrała dziekanem ks. dr. hab. Marka Kluza, prof. UPJPII w Krakowie. Wybór ten musiała zaakceptować watykańska Kongregacja ds. Edukacji Katolickiej. Po spełnieniu odpowiednich procedur biskup tarnowski Andrzej Jeż, wielki wicekanclerz UPJPII w Krakowie, mógł wręczyć nowemu dziekanowi nominację na 4-letnią kadencję. Ksiądz Marek Kluz urzędowanie rozpocznie 1 września.

- Swoje główne zadania na kadencję, która się dopiero rozpocznie widzę w dalszej trosce o poziom kształcenia, o jakość publikacji, o rozwój kadry naukowej. Chcemy przy współudziale studentów szerzej promować studia teologiczne. Także nasze publikacje naukowe uprzystępniać i ukazywać ich wymiar praktyczny dla działalności duszpasterskiej – mówi ks. dziekan Marek Kluz.

- Być może uda się stworzyć podyplomowe studia dla liderów nowej ewangelizacji, dla parafii, w których mając wiedzę i rozumienie Kościoła, mogliby być byliby bardzo istotną pomocą dla duszpasterzy – dodaje ks. Kluz.

Wiele wskazuje na to, że istotnym wyzwaniem będzie pozyskanie większej niż dotąd liczny studentów, którzy chcieliby podjąć studia teologiczne, a po ich zakończeniu rozpocząć pracę katechetów w szkołach.

Rekrutacja na studia na WTST UPJPII w Krakowie rozpoczęła się 1 lipca i potrwa do połowy sierpnia. Druga tura rekrutacji odbędzie się we wrześniu. Wszelkie szczegóły dotyczące studiów teologicznych w Tarnowie można znaleźć na stronie wydziału: WYDZIAŁ TEOLOGICZNY SEKCJA W TARNOWIE UPJPII W KRAKOWIE.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama