Nowy numer 2/2021 Archiwum

15 kontenerów makulatury na misje

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa oddział SRK przy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni wznowił zbiórkę papieru.

W sobotę 18 lipca po bardzo długiej przerwie odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka makulatury na misje. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na placu przy kościele pw. św. Pawła Apostoła, gdzie była prowadzona zbiórka, zostało zapełnionych 15 kontenerów, w których zmieściło się ponad 27 ton zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę bezpośrednio do bazy EkomBudu (12,5 t). Łącznie zebrano ponad 39,5 tony, co dało  kwotę 5935,50 zł. 4 osoby przekazały ponadto darowiznę w wysokości 140 zł.

Tak więc konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka "Cite de vie" - Mere Josepha w Yaounde, stolicy Kamerunu, wsparto kwotą 6075,50 zł.

Tak zaskakująco dobry wynik zbiórki został osiągnięty dzięki zaangażowaniu ogromnej liczby osób z Bochni, Brzeska, ziemi bocheńskiej i ziemi wielickiej. Do zbiórki makulatury, oprócz osób prywatnych, włączyły się szkoły i instytucje: Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Grajowie, Szkoła Podstawowa w Wiatowicach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Brzesku, Zespół Szkół nr 1 w Bochni, Akcja Katolicka przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Studio K w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe Dorota Michalik i Agata Maleska-Radwan, Pan Piotr - Przeprowadzki, Galeria Rondo w Bochni, firma Lock-Tel, sklep Natalka w Grobli, Szpital Powiatowy w Bochni, Dom Pomocy Społecznej w Bochni, parafia św. Mikołaja w Bochni.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowali parafianie z parafii św. Pawła Apostoła, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

Szczególne podziękowania należą się bocheńskim instytucjom i portalom internetowym, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają w nagłośnieniu akcji "Makulatura na misje".

Aktualnie powstał już pierwszy budynek centrum w stanie surowym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wykończenie i wyposażenie pomieszczeń budynku. W imieniu organizatorów i siostry Kolbeny Frąckiewicz, koordynatorki budowy studni im. dr. Filipa Adwenta, a teraz Centrum Dziecka, składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie. Następna zbiórka makulatury uzależniona jest od koniunktury na rynku. Zostanie ogłoszona z dużym wyprzedzeniem.

Ofiary na budowę centrum można wpłacać na konto:  

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Sienkiewicza 24, 09-402 Płock;
Credit Agricole Bank Polska SA 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000,
dopisując przeznaczenie ofiary: "na budowę Centrum Dziecka" lub przekazując 1 proc. podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem: "Na budowę Centrum Dziecka w Kamerunie - K11".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama