Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zabawa. Do Karoliny!

Za dwa dni rozpoczyna się Miasteczko Modlitewne w Zabawie. Tymczasem powstał jego hymn, którym jest piękna piosenka zespołu "Wzgórze Syjon".

Już niebawem, 1 sierpnia odbędzie się w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie XI. Miasteczko Modlitewne. W tym roku, z uwagi na pandemię, będzie miało formę dnia skupienia. Zakończy się wspólnym świętowaniem kolejnych urodzin bł. Karoliny, które przypadają 2. sierpnia. 

- Chcemy zaprosić Jezusa do naszego serca, tak aby prawdziwie stał się centrum naszego życia. Mam nadzieję, że mimo iż tak krótkie w tym roku, miasteczko przyniesie ogromne owoce duchowe oraz stanie się początkiem zmiany życia na wzór błogosławionej Karoliny. Pragniemy razem we wspólnocie, świętować także kolejne urodziny naszej patronki, bł. Karoliny, które przypadają 2 sierpnia - mówi Paweł Ryndak, burmistrz Miasteczka Modlitwnego.

.Tymczasem fakt powstał hymn Miasteczka Modlitewnego. Jest to piosenka "Do Karoliny" nagrana przez zespół Wzgórze Syjon i ks. Roberta Dudę.

Posłuchajcie i zobaczcie kilka migawek z Miasteczka Modlitewnego z lat ubiegłych. Jeżeli nie w tym roku, to zajrzyjcie na miasteczko za rok! Do Zabawy, do Karoliny, można przyjeżdżać codziennie! 

DO KAROLINY! |#HymnMiasteczkaModlitewnego.
Miasteczko Modlitewne

- Zastanawialiśmy się czy w związku z sytuacją epidemiczną w tym roku nie zrezygnować z organizacji miasteczka, albo też nie zrobić jego edycji wirtualnej, jako transmisji czegoś, co byśmy przygotowali w Zabawie, ale nie zdecydowaliśmy się na ten krok, bo jednak kluczem do zrozumienia fenomenu miasteczka, na które przyjeżdżają młodzi z połowy Polski jest realne spotkanie - mówi Paweł Ryndak.

Jednocześnie Miasteczko Modlitewne jest krótsze, niż dotychczasowe tygodniowe rekolekcje. - Chcemy być bezpieczni, dlatego skracamy, dlatego respektujemy ograniczenia, dlatego wprowadzamy środki ostrożności - dodaje Paweł Ryndak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama