Nowy numer 2/2021 Archiwum

Laskowa. Poznaj smak wsi

W skansenie Jędrzejkówka odbędzie się 2 sierpnia otwarcie sezonu na Szlaku Rzemiosła. Będą warsztaty, pokazy i okazja do zanurzenia się w tradycji.

Już 2 sierpnia o godz. 13 zostanie otwarty sezon na Szlaku Rzemiosła 2020 w skansenie Jędrzejkówka. W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach i pokazach związanych z wełną, takich jak strzyżenie owiec, obróbka i gręplowanie wełny, przędzenie nici na kołowrotku, tkanie na krośnie, farbowanie wełny.

- To jednak nie wszystko. Cały skansen ożywi się gwarem zajęć i rzemiosł dawnej wsi, takich jak kowalstwo, garncarstwo, czy prace pszczelarskie. Odwiedzający będą mogli uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych, m.in. tworzenia lalek motanek, robieni kwiatów z bibułki oraz zabawek ze słomy. Będzie można posłuchać o zbożu, zmielić go w żarnach i przesiać mąkę, poszatkować kapustę. A wszystko to w kameralnej, rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Nie zabraknie smaków lokalnej kuchni, regionalnej muzyki oraz pieczenia podpłomyków i robienia masła - mówi Piotr Firlej, jeden ze współorganizatorów otwarcia.

Tak było rok temu:

Podczas tegorocznego spotkania będzie możliwe zwiedzanie skansenu, chętnie mogą posłuchać opowieści gospodarzy o lokalnej historii i zwyczajach, a dla najmłodszych przygotowano kącik do zabaw i gry terenowej. Warunki organizacji imprezy zostaną dostosowane do panujących zaleceń sanitarnych. Wstep jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama