Druga odsłona realizowanego w internecie projektu "Pienińskie sacrum" jest świętem młodości.
Film, drugą odsłonę projektu wyprodukowała Fundacja Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE w ramach programu Kultura w Sieci MKiDN.
Tym razem głównym motywem filmu są ślady Jana Pawła II w Krościenku n. Dunajcem, czyli Ruch Światło-Życie i Kopia Górka. Drugim komponentem filmu jest muzyka organowa w wykonaniu młodych polskich organistów, studentów Akademii Muzycznej w Krakowie.
- Motywem przewodnim każdego odcinka projektu jest różnorodna tematyka tożsama z niezwykłą pienińską przyrodą i szeroko pojętą kulturą tej części Małopolski, do której zmierzają turyści z najdalszych krańców naszego kraju i z zagranicy. Obok piękna plenerów, architektury i różnego rodzaju dzieł sztuki, historycznych i współczesnych, w które region ów obfituje, wsłuchujemy się każdorazowo w dźwięki muzyki, głównie organowej, lecz nie tylko, najwyższej próby twórczej i wykonawczej, w jej koncertowej, choć wirtualnej odsłonie - informuje Agnieszka Radwan-Stefańska, prezes Fundacji ARS PRO ARTE.
W drugiej części projektu utwory Mozarta i Haendla wykonują młodzi, wielce utalentowani studenci Akademii Muzycznej w Krakowie, grający tym razem w duetach, czyli na cztery ręce i cztery nogi: Jakub Kapała, Marcin Kucharczyk, Kinga Szalecka i Piotr Michalik. Wszyscy oni pochodzą z terenu diecezji tarnowskiej.
Pienińskie sacrum - cz. II. Śladami Jana Pawła IITematem przewodnim odcinka są „Ślady Jana Pawła II” na krościeńskiej ziemi, a w jego centrum oczywiście słynna Kopia Górka (Centrum Ruchu Światło-Życie), tętniąca zawsze młodzieńczym życiem i twórczą energią. Piękna i energetyczna muzyka organowa połączy się z zachwycającymi letnimi plenerami jednego z najpiękniejszych i najbardziej wszechstronnych kulturowo regionów Polski. Niezastąpionym w wiedzę i dar opowiadania jest ponownie historyk, znawca i miłośnik pienińskiej kultury i tradycji Krzysztof Koper.