Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kilka wiader czystej wody dla ludzi w Afryce

Parafia NSPJ w Dębicy-Latoszynie również przystąpiła do zbiórki nakrętek organizowanej przez Tarnowski Wolontariat Misyjny.

Parafia NSPJ w Dębicy-Latoszynie również pozytywnie się zakręciła i ochoczo przystąpiła do zacnej inicjatywy Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego " Zakręceni na rzecz studni".

Plastikowe nakrętki ludzie przynoszą do parafialnej kancelarii. Zdarza się też, że podjeżdżamy pod wskazany adres i zabieramy to, co uzbierane, bo przecież każda sztuka się liczy. Już zebraliśmy na tyle dużo, że ksiądz proboszcz odwiózł kilka worków zakrętek do tarnowskiego wolontariatu. Na tym nie poprzestajemy i dalej zbieramy.

Kilka wiader czystej wody dla ludzi w Afryce   Pierwsza partia zakrętek z Dębicy-Latoszyna już została dostarczona do organizatorów akcji. Irena Ciebień /Dębica-Latoszyn

Aby być skuteczniejszym w tym przedsięwzięciu, reklamujemy się na portalach społecznościowych. Odzew jest zadowalający, bo do akcji włączają się nawet przedszkolne dzieci. Cieszymy się bardzo na myśl, że te kilka wiader wody dla ludzi w Afryce to dar także od parafian NSPJ w Dębicy-Latoszynie.

W sumie do Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego na budowę studni w Afryce dotarły już z parafii diecezji tarnowskiej, które przystąpiły do akcji, ponad 3 tony nakrętek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama