Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pasja błogosławionych Michała i Zbigniewa

Dziś mija 29. rocznica śmierci pierwszych polskich misjonarzy męczenników. Jeden z nich pochodził z podtarnowskiej Zawady.

W związku z tą rocznicą brat Jan Hruszowiec OFMConv. zaprasza na 18. odcinek Głosu z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto. Można w nim zobaczyć sceny filmowe z pogrzebu błogosławionych, a ze świadectw o. Jacka Lisowskiego i o. Dariusza Mazurka usłyszeć, czym dla nich była ich śmierć. Ponadto Alex Cordero omawia swoją książkę "Pasja Michała i Zbigniewa".

"9 sierpnia zachęcamy wszystkich Czcicieli i Przyjaciół błogosławionych Męczenników z Pariacoto do modlitwy w intencji misjonarzy, którzy nadal są mordowani w różnych miejscach globu, a także w intencji tych, którzy tracą nadzieję. Bł. Zbigniew w jednym z listów pisał: »Cierpliwość przynosi efekty, chociaż czasem wydaje się, że już nie ma na co czekać« (List do Cioci, Pariacoto,16. 11.1989). Bądźmy cierpliwi, ufajmy i prośmy Boga przez wstawiennictwo Męczenników z Pariacoto jako patronów w obronie przed terroryzmem o »pokój i dobro« dla całego świata" - zachęca br. Jan Hruszowiec.

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto - odcinek 18
Michał i Zbigniew
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama