Nowy numer 2/2021 Archiwum

Sukcesy Iskierczan

Parafialna kapela ludowa z Dębicy - Latoszyna zbiera laury na festiwalach muzyki ludowej.

Kapela przywozi z wakacyjnych konkursów i przeglądów nagrody. 26 lipca otrzymała zaszczytne I miejsce (biorąc pod uwagę wysoki poziom artystyczny wykonawców) w XVII Przeglądzie Pieśni i Muzyki Ludowej XXXVI KROPA w Korczynie. Soliści Jakub Czapla oraz Lidia Biały w kategorii solistów-instrumentalistów zdobyli dwa równorzędne II miejsca. Decyzją komisji konkursowej Jakub Czapla będzie reprezentował Województwo Podkarpackie na Prestiżowym 54. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Z kolei na VII Festiwalu Żywej Muzyki w Kolbuszowej, który odbył się 2 sierpnia, Parafialna Kapela Ludowa Iskierczanie została doceniona następującymi nagrodami

  • II miejsce w kategorii kapel
  • I miejsce w kategorii solistów instrumentalistów dla Lidii Biały, grającej na skrzypcach, oraz I miejsce dla Jakuba Czapli, grającego na cymbałach
  • III miejsce Jakub Czapla zajął w kategorii solistów instrumentalistów, grając dodatkowo  na skrzypcach.

Dodać należy, że kapela została zakwalifikowana do udziału w Przeglądzie Zespołów Ludowych „Majdanówka” w Nowej Sarzynie 8 sierpnia oraz do udziału w Prestiżowym Konkursie Pogórzańska Nuta w Dynowie 9 sierpnia.

- 8 sierpnia mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w XXVIII Ogólnopolskich Spotkaniach Skrzypków Grających Muzykę Ludową "Maj-danówka" 2020 oraz w IV Przeglądzie Kapel i Zespołów Śpiewaczych "Sarzyńskie Granie i Śpiewanie". W dowód uznania za pielęgnowanie tradycji i kultury otrzymaliśmy złoty klucz wiolinowy przygotowany przez Senat RP. To jeden z pięciu kluczy, które zostały przygotowane na rok 2020 z przeznaczeniem na konkursy ogólnopolskie - informują muzycy.

Z Dynowa kapela też przywiozła wyróżnienia! - Nasza kapela zdobyła III miejsce. Lidia Biały oraz Jakub Czapla zdobyli dwa równorzędne II miejsca w kategorii solistów-instrumentalistów, a Zuzia Walawender w kategorii mistrz uczeń zdobyła II miejsce - dodają Iskierczanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama