Nowy numer 2/2021 Archiwum

7 pomysłów grupy 5

Nie wszyscy pójdą na pielgrzymi szlak, ale większość może towarzyszyć pątnikom każdego dnia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Jak wiadomo, w tym roku Piesza Pielgrzymka Tarnowska będzie miała formę sztafety. Każdego dnia na szlak wyruszą po trzy grupy, które będą mogły liczyć do 150 osób. Po przejściu wyznaczonego etapu pielgrzymi powrócą do domów. Organizatorzy planują jednak wspólne wejście wszystkich grup na Jasną Górę 25 sierpnia. Grupa piąta "Św. Florian" wyruszy na szlak piątego dnia sztafetowej wędrówki do Matki Bożej.

Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa nie przeszkadzają jednak w nieco innym pielgrzymowaniu. Grupa 5 ma nawet pomysł, jak je przeżywać każdego dnia pielgrzymki.

- W związku z innym wymiarem tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę grupa 5 "Św. Florian" zaprasza na wieczorne spotkania modlitewne, na których będzie wspólna Eucharystia i Apel Jasnogórski. Spotkania będą każdego dnia pielgrzymki o godz.19.30 i będą odbywać się poszczególnych kościołach, skąd pochodzą pielgrzymi. Na spotkania zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć ducha PPT, będzie to również alternatywa dla tych, dla których brakło miejsc na tegoroczną pielgrzymkę - informują duszpasterze.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 sierpnia w kościele w Biadolinach Radłowskich, następne 18 sierpnia w Grocie w Porąbce Uszewskiej, 19 sierpnia w Iwkowej, 20 sierpnia w Wojniczu, 22 sierpnia w Dębnie, 23 sierpnia w Grabnie i 24 sierpnia w Zakliczynie.

W czasie spotkań będzie też działał sekretariat grupy, gdzie tegoroczni pielgrzymi będą mogli odebrać legitymacje i dopełnić formalności. Grupa organizuje autokary dla pielgrzymów w 5 dzień do Miechowa i z powrotem, autokary będą odjeżdżać z Zakliczyna, Iwkowej, Dębna i Wojnicza. Więcej informacji można znaleźć na profilu FB grupy 5.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama