Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmarł ks. prał. Stanisław Augustyn. Znana jest data pogrzebu

Był emerytowanym proboszczem parafii w Siedliskach Tuchowskich. Miał 86 lat.

Ks. Stanisław Augustyn, rezydent i emerytowany proboszcz parafii Siedliska Tuchowskie, zmarł 17 sierpnia. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Siedliskach Tuchowskich w czwartek (20 sierpnia) o godz. 11, po której ciało zmarłego zostanie złożone w krypcie kościoła parafialnego. 

Ks. Stanisław Augustyn urodził się 31 lipca 1934 roku w Dzwonowej k. Lubczy, jako syn Ludwika i Zofii z domu Kłósek. Pochodził z parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubczy. Egzamin dojrzałości złożył w 1952 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Jodłowej. W 1957 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 29 czerwca 1963 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Rajbrot (od 31 lipca 1963 roku), Straszęcin (od 18 czerwca 1966 roku) oraz Zdziarzec (od 19 czerwca 1969 roku).

W dniu 21 listopada 1972 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Siedliskach Tuchowskich. Urząd proboszcza parafii Siedliska Tuchowskie pełnił do 20 sierpnia 2004 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego ojca duchownego oraz notariusza w dekanacie Tuchów.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 2 grudnia 1978 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale, a w dniu 20 grudnia 1983 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto. W dniu 14 grudnia 2005 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Bochni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama