GN 2/2021 Archiwum

Ks. Artur Ważny z Tarnowa głosi rekolekcje na Jasnej Górze

Trwa tam nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, w czasie której pielgrzymi i częstochowianie wspólnie szturmują niebo.

Tegorocznym kaznodzieją nowennowym jest ks. Artur Ważny z Tarnowa, rekolekcjonista i ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej.

Tematem jego rozważań są słowa: „Maryja, nauczycielka rozeznawania powołania”. Homilie o Zwiastowaniu Maryi oparte na Ewangelii wg św. Łukasza nazywa „szkołą zwiastowania”. Chciałby, aby w czasie tej nowenny jej uczestnicy popatrzyli, w jaki sposób Maryja zgodziła się na Bożą wolę, w jaki sposób Słowo stało się Ciałem w Niej. Wszystko po to, by zrobić to samo w swoim życiu - przyjąć Boże zwiastowanie, oznajmienie Jego woli i powtórzyć za Maryją "fiat".

Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej to rekolekcje. Każdego dnia uczestniczą w niej przedstawiciele innych częstochowskich parafii, którzy ze swych kościołów odbywają pielgrzymki piesze. Msze św. nowennowe odprawiane są codziennie na jasnogórskim szczycie o 18.30, z wyjątkiem dwóch ostatnich dni, wtedy Eucharystia rozpocznie się o godz. 19.00. Transmisję można zobaczyć na jasnogórskim kanale YouTube i usłyszeć w Radiu Jasna Góra.

Nowenna jasnogórska jest corocznym duchowym przygotowaniem do święta Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej przypadającego 26 sierpnia. Dziewięć dni modlitwy i sama uroczystość mają przede wszystkim charakter dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach całego Narodu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama