Nowy numer 3/2021 Archiwum

Znamy datę tegorocznych obchodów odpustu ku czci Matki Bożej Tuchowskiej

Pielgrzymów przywita odnowione otoczenie sanktuarium.

Wielki Odpust Tuchowski 2020 - przeniesiony z lipca z racji wykrycia ogniska koronawirusa w Tuchowie - zostanie połączony z tzw. Małym Odpustem Tuchowskim i odbywać się będzie 4-8 września. Szczegółowy plan uroczystości zostanie podany w najbliższym czasie.

Pierwszy tydzień lipca kojarzy się wielu z Wielkim Odpustem Tuchowskim. Przed cudowny Obraz Matki Bożej Tuchowskiej przybywają zorganizowane grupy, jak i indywidualni pielgrzymi z różnych stron naszej diecezji i spoza jej granic. Nie było to jednak w tym roku możliwe.

Redemptoryści, kustosze sanktuarium, starają się, by tak jak to dzieje się od setek lat - zgodnie z obecnymi możliwościami i zachowaniem odpowiednich przepisów sanitarnych - uczcić Matkę Bożą, Panią Ziemi Tarnowskiej i przez Jej wstawiennictwo dziękować za opiekę, za wygaszenie miejscowego dużego ogniska choroby i prosić o całkowite ustanie pandemii, a także we wszelkich innych potrzebach ludzkich.

Znamy datę tegorocznych obchodów odpustu ku czci Matki Bożej Tuchowskiej   Zwieńczeniem rewitalizacji będzie nowa iluminacja bazyliki, wieży oraz klasztoru od dziedzińca sanktuaryjnego. arch. sanktuarium w Tuchowie

W tym roku pielgrzymów przywita odnowione otoczenie sanktuarium - zwłaszcza plac, ogrodzenie, wejścia i główne schody. Zostało dostosowane do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i ufamy, że pomoże wydobyć piękno tego świętego miejsca. Zwieńczeniem rewitalizacji będzie nowa iluminacja bazyliki, wieży oraz klasztoru od dziedzińca sanktuaryjnego.

"Mamy nadzieję, że prace zakończą się końcem września i sprawią, że nasze sanktuarium będzie pięknym miejscem modlitwy, gdzie z radością będą przybywać nasi parafianie i pielgrzymi. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy i pielgrzymowania do Tuchowa. Matko Boża Tuchowska, pomagaj nam nieustannie!" - piszą ojcowie redemptoryści z Tuchowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama